Krievijā aizliedz Jehovas lieciniekus

Krievijas Augstākā tiesa Jehovas lieciniekus atzinusi par „ekstrēmistisku grupu” un aizliegusi tās darbību valstī. Tiesa arī likusi kristīgajai grupai savus īpašumus nodot valstij. Jehovas liecinieki apsūdzības noraida un to uzskata par vajāšanu, kas ir pretrunā reliģijas brīvības principiem. Grupas advokāti spriedumu pārsūdzēs, un ir gatavi vērsties arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT).

Augstākās tiesas tiesnesis Jurijs Ivaņenko pavēstīja, ka tiesa nolēmusi slēgt arī Jehovas liecinieku administratīvo centru un 395 vietējās organizācijas.

Saskaņā ar reliģiskās grupas teikto, Krievijas teritorijā tā apvieno 175 000 ticīgo.

Krievijas Augstākā tiesa Jehovas lieciniekus atzina par „ekstrēmistisku grupu” un aizliedza tās darbību visā valsts teritorijā pēc Tieslietu ministrijas (TM) martā iesniegtās prasības.

TM iesniegumā skaidroja, ka pārbaudēs ir konstatējusi pārkāpumus reliģiskās organizācijas darbībā, tostarp, ka tā pārkāpj Likumu par pretdarbību ekstrēmismam.

Ministrijas ieskatā Jehovas liecinieki „apdraud pilsoņu tiesības, sabiedrisko kārtību un sabiedrisko drošību”.

Reliģiskās grupas darbību kritizējusi arī ietekmīgā Krievijas Pareizticīgo baznīca, tostarp to nodēvējot par „postošu sektu”.

Krievijas Augstākā tiesa TM prasību apmierināja ceturtdien, aizliedzot Jehovas liecinieku organizācijas darbību valsts teritorijā un norādot, spriedums stājas spēkā nekavējoties. Tiesa nolēma slēgt Jehovas liecinieku administratīvo centru netālu no Sanktpēterburgas, kā arī 395 visā Krievijā esošās vietējās organizācijas. Spriedumā arī teikts, ka organizācijai visi savi īpašumi jānodod valstij.

Reliģiskās grupas advokāti apsūdzības noraida un uzskata, ka pret to tiek vērsta vajāšana, kas balstīta „falsifikācijās”.

Iepriekš Augstākā tiesa bija attiekusies izskatīt Jehovas liecinieku iesniegto prasību atzīt organizāciju par politisko represiju upuri no Tieslietu ministrijas puses.

Pēc ceturtdienas lēmuma Jehovas liecinieku advokāti paziņoja, ka pārsūdzēs spriedumu. Grupas pārstāvis tiesā Jaroslavs Sivuļskis norādīja – ja apelāciju noraidīs, tad Jehovas liecinieki vērsīsies ECT. „Esmu reāli šokēts. Es negaidīju, ka kas tāds ir iespējams mūsdienu Krievijā. Turklāt konstitūcija garantē reliģijas brīvību. Praksē mēs redzam ne tika konstitūcijas, bet visu likumu pilnīgu ignorēšanu,” dusmīgs bija Sivuļskis.

Viņš pauda bažas, ka grupas locekļi tagad var saskarties ar vajāšanu un nonākt cietumā, ja turpinās pulcēties.

Jehovas liecinieki ir bāzēti Savienotajās Valstīs, kur šī kristīgā kustība radās 19. gadsimtā. Pasaulē tai pieder aptuveni astoņi miljoni cilvēku, dažās valstīs tā klasificēta kā sekta. Jehovas liecinieki ir pazīstami ar sludināšanu un centieniem pievērst savai ticībai citus dodoties uz mājām, piedāvājot reliģisko literatūru. Viņi arī noraida asins pārliešanu un no tās atsakās.

Jehovas lieciniekiem Krievijā bijušas problēmas ar tiesībsargājošajām iestādēm arī iepriekš. 2004.gadā Krievija slēdza grupas Maskavas filiāli, to apsūdzot par ģimeņu izjaukšanu un savu locekļu dzīvības un veselības apdraudēšanu, tiem neļaujot pārliet asinis. Dažus gadus vēlāk ECT secināja, ka lēmums slēgt Maskavas filiāli pārkāpa tiesības uz reliģijas un pulcēšanās brīvību.

Saistītie raksti
30 komentāri
kad mums
Kad mums darīš to pašu? Normālu baznīcu pārstāvji uz ielām neuzmācās un pa dzīvokļiem nestaigā.
Math
Vai Jehovas liecinieki vispār var pierādīt Jehovas eksistenci? Savādāk tā ir smadzeņu skalošana :)
Vai
citas reliģijas var pierādīt savu Dievu eksistenci.
miks
seit raksta nav runa par musulmaniem,un citam konfesijam.Iet runa par jehovistiem.Un vinu galvena rakstura iezime ir fanatisms,ar visam no ta izrietosajam sekam.Staigat apkart un pazinot ka dieva pareizais vards ir Jahve,ir naivi un nepiedodami.Dievam ir daudz vardu,DIEVS,ALLahs ,Krisna, un tt.. Uzskatu ka si sekta ir cagresiva,un Latvija ir jaaizliedz.Dievs ir viens,bet vardu vinam daudz,tapec nav jadibina sekta,un jaskalo smadzenes cilvekiem.Dievs nemil vardarbibu.AHIMSA.
Math
Nevar apgalvot, ka visi šie Dievi ir viens un tas pats, jo piemēram, Bībeles Dievam ir dēls Jēzus, bet Allaham bērnu nav. Bībeles Dievs ir trīsvienīgs, bet Allahs un Jehova nav. Jehova iebilst pret asins pārliešanu, bet citi dievi par to neko nesaka utt.
idiotismu korektors
Korāna nav ne vārda par spridzināšanu.
idiotismu korektors
Reliģija indivīdu nepadara par fanātiķi. Par fanātiķi indivīds kļūst pats vai citu indivīdu ietekmē. Fanātiķis atrod priekš sevis reliģiju vai ideoloģiju un izmanto to savu domu, runu un darbu attaisnošanai. No Jehovas liecinieku tēmas uz islāmu novirzījās komentētājs "..".
Math
Par fanātisku slepkavu var kļūt arī reliģisku iemeslu dēļ, vispirms kļūstot par reliģisku fanātiķi. Mēs gan esam novirzījušies no tēmas, jo raksts ir par Jehovas lieciniekiem, ne par Korānu.
idiotismu korektors
Karikatūras dēļ nogalina fanātiski slepkavas. Tādi ir sastopami visās sabiedrībās, reliģijās un nācijās.
Math
https://en.wikipedia.org/wiki/Charlie_Hebdo_shooting
idiotismu korektors
https://en.wikipedia.org/wiki/Jihad
Math
Musulmanis pat karikatūras dēļ var nogalināt!!!
Math
Korektoram - vai esi dzirdējis tādu vārdu "džihāds"? Un kas tas tāds ir pēc tavām domām?
idiotismu korektors
Vienīgās norādes Korānā par karu pret neticīgajiem ir sastopamas 9. sūras 5. ājatā - karš pret Mekas politeistiem. Nekur citur nav dota atļauja slepkavošanai Allāha vārdā.
O jee...
"Idiotisma kolektors" - gaumīgi!
Math
Korānā ir vietas, kur rakstīts, ka jākaro ar Allaham neticīgajiem. Tāpat ir informācija par Džihādu - svēto karu pret neticīgajiem. Protams, nav norādīts, tieši kādus ieročus vajadzētu izmantot. Kā arī, viņi uzskata, ka musulmanis, kas pārgājis citā ticībā, ir pelnījis nāvi. Vispār, daudzu reliģiju pārstāvji izturas kareivīgi pret citiem, jo domā, ka tikai pašiem ir taisnība, citiem nav!
Budisti
izgudroja sprāgstvielas.
idiotismu korektors
https://en.wikipedia.org/wiki/Taqiya
zabnis
Izskaidro lūdzu, idiotismu kolektor, kas ir un ko nozīmē - Taqiyya
idiotismu korektors
Vienīgās norādes Korānā par karu pret neticīgajiem ir sastopamas 9. sūrā - karš pret Mekas politeistiem. Nekur citur nav dota atļauja slepkavošanai Allāha vārdā.
..
Mandāts cīņai ar neticīgajiem, ja nepieciešams - ar spēka metodēm, gan ir. Gan Korānā, gan jo īpaši hadīsās.
idiotismu korektors
Arī tagad, kad sprāgstvielas ir pieejamas, ne Korāna, ne islāmā nav ne vārda par spridzināšanu.
..
Tikai tāpēc, ka arābiem toreiz sprāgstvielu nebija.
..
Ir jau arī ekstrēmisti. Ja Jehovieši lasītu Korānu, nevis Bībeli, spridzināšanas būtu garantētas.
O jee...
Pirmkārt, Ne IRA, ne ISIS, ne komunisti, ne nacisti nenodarbojās ar teroru tāpēc, ka tas bija viņu ideoloģijas sastāvdaļa, bet gan tāpēc, ka terors ir instruments, lai realizētu savus ideoloģiskos vai savtīgos mērķus. Attiecīgi, ISIS nenodarbojas ar terorismu tāpēc, ka ir musulamaņi, bet tāpēc, lai sagrābtu varu, resursus, teritorijas, nemusulmaņos radītu naidu pret musulmaņiem, utt. Otrkārt, kādas ideoloģijas piesega izmatošana savu mērķu realizēšanai, nepadara tās izmatotāju par ideoloģijas pārstāvjiem. Attiecīgi, neskatoties uz to, ka ISIS uzskata sevi par musulmaņiem, viņu principi un metodes nesakrīt ar nospiedošo vairumu islāma ticībai piederīgo principiem. Treškārt, vardarbīgs ekstrēmisms nav atkarīgs no ideoloģiskās piederības. Kreiso, katoļu, musulmaņu, eskimosu radikāļi spridzina tāpēc, ka ir radikāļi, nevis tāpēc, ka ir kreisie, katoļi, musulmaņi vai eskimosi. Jums, kolēģi, kaut kā nesanāk, jūk iemesli ar sekām un līdzekļi mērķa sasniegšanai ar mērķiem. :)
..
Piekrītu, neiedziļinoties dažādās ideoloģijās un lietu būtībā ir grūti saskatīt noteiktas sakarības. Tad nu paskaidroju: IRA ideoloģija bija 'īru republikānisms'. Neraugoties uz to, ka ir īru republikāņi, kas nespridzina autobusus Londonā (Sinn Fein), iemesls kādēļ IRA spridzināja tik un tā bija īru republikānisms. Mao ideoloģija bija 'komunisms'. Neraugoties uz to, ka ir komunisti, kas nenodarbojas ar masu slepkavībām, iemesls kādēļ Mao ar to nodarbojās tik un tā bija komunisms. ISIS ideoloģija ir 'Islāms'. Neraugoties uz to, ka ir musulmaņi, kas nenodarbojas ar terorismu, iemesls kādēļ ISIS ar to nodarbojas tik un tā ir Islāms. Diezgan vienkārši, tiešām. Vajag tikai pacensties. Ticu, ka tev sanāks. Starp citu - starp Islāmu un Nacismu ir ļoti spēcīgas paralēles. Aizrautība ar okultismu, spēcīgs 'pravietis', pārcilvēki, pasaules dominance.
O jee...
Breivīks un īru republikāņi lasīja Korānu. Staļins, Hitlers un Mao bija musulmaņi. Jūsu loģika, kolēģi, ir skaidra un tīra kā kalnu avota ūdens, bet galvenais - nemaldīga :)
O jee...
Tikai Kremļa režīmam Krievijā drīkst piederēt monopoltiesības uz tautas smadzeņu skalošanu, cilvēku pamattiesību (tai skaitā uzskatu un reliģiskās brīvības) pārkāpšanu un ekstrēmismu!
taisnība
venmēr esmu teikusi, sūds ar visu ka naturāli bandīti dara savu melnos darbus, bet kad aiz religijām, aiz baznīcām stāv mācītāji, ka viņi bieži vien sevi vēl dēvē pravieši, kuri uztaisa naudas piramīdas, visu to aizsedzot ar Dieva valstības kalpošana, vot šitie ir īsti mērgļi.
Pret smadzeņu skalošanu
Negribu iztirzāt Krieviju, jo tur nedzīvoju. Tikmēr pašu mājās dzirdēti desmitiem gadījumu, kad lētticīga cilvēka tuvinieki spiesti noraudzīties kā piederīgo apved ap stūri. Nav svarīgi - vai reliģiskas organizācijas vai uztura bagātinātāju ražotāji, kuri izplatītājiem sola milzīgu peļņu. Kāpēc tiesībsargājošās iestādes manipulēšanu atstāj nesodītu?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti