Kandidātiem līdzīgas izredzes uzvarēt Francijas prezidenta vēlēšanās

Četriem vadošajiem Francijas prezidenta amata kandidātiem ir līdzīgas izredzes uzvarēt vēlēšanās. Par to liecina jaunākie sabiedriskās domas aptauju rezultāti.

Saskaņā ar uzņēmuma “OpinionWay” ikdienas aptaujas datiem līderpozīcijas ar 23% respondentu atbalstu saglabā centriski noskaņotais Emanuels Makrons.

Tikai par vienu procentpunktu no viņa atpaliek galēji labējās Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna.

Savukārt Republikāņu partijas pārstāvi Fransuā Fijonu un komunistu atbalstīto galēji kreiso kandidātu Žanu Liku Melanšonu gatavojas atbalstīt apmēram 20% vēlētāju.

Citā aptaujā Makrona pārsvars ir nedaudz lielāks, tomēr pārējo kandidātu izredzes ir līdzīgas. Neskaidrību par 23. aprīlī paredzētās prezidenta vēlēšanu pirmās kārtas rezultātiem vairo lielais neizlēmušo balsotāju skaits. Patlaban apmēram 30% Francijas iedzīvotāju vēl nav formulējuši savu viedokli.

Jau vēstīts, ka Francijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā būs 11 kandidāti, kas saņēmuši nepieciešamos vismaz 500 mēru parakstus, lai kandidētu pirmajā vēlēšanu kārtā 23.aprīlī. Divi visvairāk balsu saņēmušie kandidāti par prezidenta amatu cīņu turpinās 7.maijā otrajā vēlēšanu kārtā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Jaunākie

Populārākie
Interesanti