ES forumā secina – internets kļuvis par izšķirošu kaujas lauku cīņā pret terorismu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Internets ir kļuvis par izšķirošu kaujas lauku cīņā pret terorismu, un tam ir jāpievērš lielāka uzmanība. Tāds ir viens no secinājumiem Eiropas Savienības (ES) interneta forumā. Tas otro gadu pēc kārtas pagājušajā nedēļā Briselē pulcēja kopienas amatpersonas un interneta tehnoloģiju uzņēmumus.

Brisele ir izvērsusi sadarbību ar tādiem uzņēmumiem kā "Facebook" un "Twitter", lai, iesaistot Eiropolu, no tiešsaites izņemtu materiālus, kas vērtējami kā terorisma propaganda. Gada laikā tādu bijis 20 000, tomēr Eiropas Komisija (EK) atzīst, ka tas ir piliens jūrā.

Cīņa arvien vairāk notiek internetā

Pirmais ES interneta forums, lai apspriestu cīņu pret terorisma propagandu un naida runu internetā, notika pirms gada. Ideja par šādu iniciatīvu radās pēc 2015. gada novembra teroaktiem Parīzē.

Pagājušajā nedēļā Brisele rīkoja otro interneta forumu, kurā piedalījās augustu stāvošas kopienas amatpersonas un interneta tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvji. Cīņu pret terorisma propagandu internetā uzsvēra ES migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls.

"Globālā cīņa pret terorismu arvien vairāk notiek tiešsaistē. Internets ir kļuvis par izšķirošu kaujas lauku. "Daīš" zaudē teritoriju. Uz Sīriju un citurieni dodas mazāk kaujinieku, lai pievienotos grupējumam. Bet viņi cīņu arvien vairāk pārvieto internetā, sākot ar radikalizāciju .

Teroristi ļaunprātīgi izmanto internetu, kas ir mūsu pamatbrīvību simbols – informācijas un vārda brīvības medijs, kas savieno cilvēkus visā pasaulē," sacīja Avramopuls.

Cīņā iesaistās arī IT milži

Cīņā pret terorisma propagandu internetā EK ir izvērsusi sadarbību ar tādiem informācijas tehnoloģiju (IT) milžiem kā "Microsoft" un "Twitter".

Interneta uzņēmumi izveidojuši mehānismu, lai uzlabotu savstarpējo sadarbību centienos ierobežot un apturēt uz terorismu mudinošu materiālu izplatību tiešsaistē. Mehānisms izmanto algoritmus, kas ļauj atrast teroristu attēlus un video, pārbaudīt, vai tie atbilst uzņēmuma politikai, un attiecīgi rīkoties, šos materiālus izņemot no interneta vides.

"Pirmkārt, strādājot ar tādiem nozīmīgiem interneta uzņēmumiem kā "Facebook", "Youtube", "Twitter" un "Microsoft",

mēs esam izstrādājuši jaunu rīku, sava veida datu bāzi, lai nodrošinātu, ka saturs, kas atzīmēts kā teroristisks, vairs nekad neparādītos tiešsaistē.

Otrkārt, pret idejām mums jācīnās ar idejām. Tas nav jautājums tikai par teroristiska satura izņemšanu no interneta – tas ir arī par to, lai nodrošinātu, ka internetā vispār parādās mazāk teroristu propagandas un ideju," teica ES komisārs.

Eiropolā jau cīnās īpaša nodaļa

Cīņa pret to jau notiek arī ES policijas aģentūrā ''Eiropols'', kur izveidota īpaša nodaļa teroristu tiešsaistes propagandas dzēšanai.

ES drošības komisārs Džūljens Kings norādīja, ka, pateicoties tam, pēdējā gada laikā izdzēsti 20 000 teroristu propagandu izplatošu mājaslapu vai sociālo profilu. Kings gan vienlaikus atzina, ka tas nav pietiekami.

"Tomēr tas ir piliens jūrā. Mums vajag vairāk resursu, lai pastiprinātu darbu, jo mēs saskaramies ar simtiem tūkstošu problemātisku interneta lapu.

Lai raksturotu problēmas apjomu, tikko Eiropols vadīja īpašu divu dienu projektu ar vairākām dalībvalstīm, lai identificētu problemātisku materiālu internetā. Pāris dienu laikā tika izvērtēti gandrīz divi tūkstoši šādu materiālu. Mums vajag vairāk resursu – tādēļ es aicinu dalībvalstis uz Eiropolu sūtīt vairāk darbinieku, lai strādātu šajā jomā," teica Kings.

EK arī izveidojusi jaunu Pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas programmu, kurai piešķirts 10 miljonu eiro finansējums. Tās mērķis ir veicināt un atbalstīt kampaņas, kas vēršas pret terorisma propagandas un naida runas izplatīšanu internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti