Pusdiena

Pusdiena 04.12.2017

Pusdiena

Maskavā iedalītas visu astoņu grupu izlozes dalībnieces

ASV un Dienvidkoreja īsteno līdz šim lielākās gaisa spēku mācības Korejas pussalā

ASV un Dienvidkoreja īsteno lielākās gaisa spēku mācības Korejas pussalā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

ASV un Dienvidkoreja pirmdien, 4. decembrī, sākušas visu laiku lielākās kopīgās gaisa spēku mācības Korejas pussalā. Krievija šīs militārās mācības uzskata par nevajadzīgām, jo tās lieki saasinot situāciju Korejas pussalā. Arī Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna režīms paudis, ka ASV ar militārajām mācībām netieši aicina uz kodolkaru.

Šogad ikgadējās ASV un Dienvidkorejas mācībās "Vigilant Ace" piedalīsies 230 militārās lidmašīnas. Tās izlidos no astoņām Dienvidkorejas un ASV gaisa spēku bāzēm. Kopumā mācībās piedalīsies ap 12 000 amerikāņu militārpersonu, to skaitā jūras kājnieki un flotes pārstāvji, teikts Dienvidkorejas Gaisa spēku paziņojumā.

Šīs kopīgās mācības Korejas pussalā notiks līdz piektdienai un tiek rīkotas, lai uzlabotu kaujas gatavību, kā arī nodrošinātu mieru un drošību Korejas pussalā, uzvērts ASV bruņoto spēku paziņojumā.

Tikmēr ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija nav paudusi viedokli, kāpēc šogad šajās mācībās piedalās vairāk militārpersonu nekā pērn, taču ļoti iespējams, ka tas ir saistīts ar Ziemeļkorejas pagājušajā nedēļā izmēģināto ballistisko raķeti, kura var sasniegt teju visu ASV teritoriju.

To apliecina arī ietekmīgā ASV republikāņu senatore un ārpolitikas eksperte Lindsija Greiema. Viņa amerikāņu televīzijas kanālam CBS paziņojusi, ka ASV šādā veidā gatavojas iespējamam konfliktam ar Ziemeļkoreju, lai draudu gadījumā to varētu apsteigt.

Greiema arī paudusi, ka turpmāk Phenjanai ir jārēķinās ar daudz nopietnāku ASV pretreakciju, ja tā veiks pazemes kodolizmēģinājumus.

Ietekmīgā republikāņu pārstāve arī norādījusi, ka pēdējos gados Ziemeļkorejas tehnoloģiskā attīstība ir progresējusi ar katru tās veikto izmēģinājumu, tāpēc ASV ir jābūt gatavai.

Kopš 2006. gada Ziemeļkoreja ir veikusi sešus apjomīgus kodolizmēģinājumus, lai centos attīstīt kodolspējas. Tās apvienojumā ar ballistisko raķešu izmēģinājumiem ir pietuvinājušas Phenjanu bīstami tuvu kodolraķetes attīstīšanai, kas rada draudus ne tikai ASV, bet arī pārējai pasaulei.

Uz to norādījis arī ASV prezidenta Donalda Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos ģenerālleitnants Herberts Makmāsters: ar katru dienu un ar katru Ziemeļkorejas izmēģinājumu iespējamais karš ar Phenjanas režīmu pietuvinās.

Tomēr eksperti, kuri iepazinušies ar fotoattēliem no pēdējās Ziemeļkorejas ballistiskās raķetes izmēģinājuma, ir piebilduši, ka pēc Phenjanas kodolprogrammas pašreizējās attīstības vēl vismaz gads ir nepieciešams, lai raķete būtu funkcionāla.

Par spīti draudiem, Krievija un Ķīna, kas ir Ziemeļkorejas sabiedrotās un kuras arī ir atbalstījušas ANO sankciju pastiprināšanu, neatbalsta šī režīma pilnīgu izolēšanu no pārējās pasaules.

Tāpat Kremlis ir paziņojis, ka ASV ir jāizbeidz lieki provocēt Phenjanu, saasinot jau tā nokaitēto situāciju Korejas pussalā.

Bet Ķīna, kura ir lielākā naftas eksportētāja uz Ziemeļkoreju, atteikusies tai ierobežot naftas piegādes. Uz to aicināja ASV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti