ASV līderi neatsaucas Krievijas aicinājumiem sadarboties

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien, 16.februārī, mudināja atjaunot sadarbību ar ASV un citu NATO biedru specdienestiem. Putins uzsvēra, ka tas palīdzēšot kopējā cīņā ar terorismu. Tomēr jaunais ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss ceturtdienas sanāksmē NATO galvenajā mītnē Briselē sacīja, ka viņa valsts pašreiz nav gatava militārai sadarbībai ar Maskavu, bet vēlas uzturēt politisko dialogu.

Putina aicinājums atjaunot sadarbību ar NATO valstu specdienestiem izskanēja viņa uzrunā gadskārtējā Krievijas Federālā drošības dienesta sanāksmē. Vienā brīdī Putins sacīja, ka dažādi spēki nemitīgi mēģina provocēt Krieviju un ievilkt to konfliktos, un pasvītroja, ka NATO Varšavas samitā Krievija tika nodēvēta par lielāko alianses draudu. Bet otrā – jau mudināja atjaunot ciešākas saites.

“Dialoga atjaunošana ar ASV un citu NATO valstu specdienestiem ir mūsu kopīgajās interesēs. Tā nav mūsu vaina, ka tas tika pārtraukts un vairs neattīstās,” norāda Putins.

„Ir pilnīgi skaidrs, ka terorisma apkarošanas jomā būtu jāsadarbojas visām atbildīgām valstīm un starptautiskām organizācijām, jo pat vienkārša informācijas apmaiņa par teroristu finansēšanas avotiem, par cilvēkiem, kuri tiek turēti aizdomās par terorisma atbalstīšanu, jūtami paaugstina mūsu kopējo centienu rezultātus,” sacīja Krievijas prezidents.

Putina aicinājumi izskanēja dienā, kad Vācijas pilsētā Bonnā notiek pirmā Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova tikšanās ar jauno ASV valsts sekretāru Reksu Tilersonu. Tieši šī saruna tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajiem mirkļiem Bonnā notiekošās G20 valstu ārlietu ministru sanāksmes laikā.

Pēc sarunas ar jauno ASV kolēģi Lavrovs paziņoja, ka abas puses esot vienojušās, ka viņiem ir jāturpina sadarbība jautājumos, kuros abpusējās intereses sakrīt. Krievijas ārlietu ministrs arī norādīja, ka par Amerikas un Eiropas sankcijām pret Krieviju neesot runāts.

Līdzīgi rakstiskā paziņojumā izteicās ar Tilersons, uzsverot, ka sadarbība ir iespējama tikai jautājumos, kas var dot pozitīvu pienesumu ASV iedzīvotājiem. ASV valsts sekretārs arī mudināja Maskavu aktīvāk iesaistīties Minskas vienošanās īstenošanā.

Līdztekus tam Briselē trešdien un ceturtdien notika NATO aizsardzības ministru sanāksme. Arī tur visa uzmanība tika pievērsta jaunajam ASV pārstāvim.

Atbildot uz žurnālistu jautājumu par attiecībām ar Krieviju, ASV aizsardzības ministrs Matiss sacīja, ka militārā sadarbība šobrīd neesot iespējama. Tomēr politiskais dialogs esot jāturpina.

Kā zināms, jaunais ASV prezidents Donalds Tramps ir vairākkārt pozitīvi izteicies par Putinu un uzsvēra, ka vēlas atjaunot ciešākas saites ar Maskavu. Tomēr viņa administrācijas locekļi pagaidām lielā mērā turpina iepriekšējo politiku.

 

5 komentāri
Ļoti
Pozitiva zina ,ir visas ceribas ka kara kurinatajiem izdosies ieraut krieviju kodolkara !Man prieks ,ka ari latvija bus kodolbumbu kaujas lauks ,es loti ceru to piedzivot ,tas bus kolosāli !
NATO rezervists
Latvija un Igaunija būs vienīgās vietas, kur izdzīvos krievi, pašreizējais "dzīvais vairogs". Tad varēs doties atjaunot Maskovskaja oblasķ, nelielo krievu valsti.
Melnais kvadrāts
Krievijai nav ko piedāvāt ASV.
Ļoti
Visi latvijas ienaidnieki un nodeveji -russkijmir kara kurinataji nevar sagaidīt ,kad kremla pertikis beidzot uzsaks kodolkaru un latvija bus kodolbumbu kaujas lauks !
Prapesors
Jo krievija mak sadarboties tikai ar islamistiem un asadu un citiem teroristiem un agresoriem tapat ka 1939 ,gadā kad stalins ar sabiedroto hitleru uzsaka asinainako karu pasaules vesture !
Pievienot komentāru
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti