ASV izlūkdienestu vadītāji Kongresā liecinās par Krievijas iejaukšanos priekšvēlēšanu kampaņā

ASV izlūkdienestu vadītāji pirmdien, 20.martā, Kongresā liecinās par Krievijas iejaukšanos Savienoto Valstu priekšvēlēšanu kampaņā un atbildēs uz jautājumiem, vai prezidenta Donalda Trampa komandai bijusi slepena sadarbība ar Maskavu. 

Gaidāms, ka ilgi gaidītā jautājumu sesija Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejā pieskarsies arī Trampa apgalvojumiem, ka iepriekšējais prezidents Baraks Obama pērn licis noklausīties viņa biroju Ņujorkā.

ASV Federālās izmeklēšanas biroja direktors Džeimss Komijs un Nacionālās drošības aģentūras vadītājs Maiks Rodžerss pirmdien pirmo reizi publiski runās par jautājumiem, kas pēdējās nedēļās bijuši vieni no skaļākajiem tematiem Savienoto Valstu publiskajās debatēs.

Noklausīšanās laikā ASV Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejā abu izlūkdienestu vadītāji atbildēs uz jautājumiem, kādas varētu būt bijušas ASV prezidenta, republikāņa Donalda Trampa saites ar Krieviju.

Vairākas ASV Kongresa komitejas ir sākušas izmeklēšanu saistībā ar apsūdzībām, ka Maskava iejaucās ASV prezidenta priekšvēlēšanu kampaņā, lai mēģinātu nodrošināt Trampa uzvaru. Krievija apsūdzības par jebkādiem mēģinājumiem iejaukties citu valstu vēlēšanu procesā kategoriski noliedz.

ASV izlūkdienesti janvārī paziņoja par secinājumiem, ka hakeri, kas strādājuši Krievijas labā, uzlauza Demokrātu partijas augstu stāvošu amatpersonu e-pastus un publicēja saraksti, kas kaitēja Hilarijas Klintones priekšvēlēšanu kampaņai.

Kopš tā laika daudzi uzdevuši jautājumu, vai Tramps un viņa komanda kaut kādā veidā bija uz vienu roku ar Maskavu. Spekulācijas vēl vairāk uzkurināja tas, ka kopš Trampa stāšanās amatā janvārī afērā iejaukti divi augstu stāvoši viņa administrācijas locekļi.

Jau februāra vidū no amata atkāpās Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Maikls Flinns, jo bija sniedzis maldinošu informāciju par saviem kontaktiem ar Krievijas amatpersonām. Flinns sākotnēji noliedza, ka būtu kontaktējies ar Krievijas amatpersonām pirms Trampa inaugurācijas un apspriedis Maskavai piemērotās ASV sankcijas, bet vēlāk atzina, ka šādi kontakti bijuši un sarunās, iespējams, pieminētas arī sankcijas.

Savukārt ASV ģenerālprokurors Džefs Sešonss tika kritizēts par to, ka Kongresam noklusējis informāciju par savām sarunām ar Krievijas vēstnieku, kas notikušas pērn prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā. 

Pats Tramps notiekošo nosaucis par „raganu medībām”.

Dienu pirms noklausīšanās ASV Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas priekšsēdētājs, republikānis Devins Ņūness paziņoja, ka nav nekādu pierādījumu Trampa priekšvēlēšanu kampaņas štāba slepenai sadarbībai ar Krieviju. Intervijā telekanālam “Fox News” viņš norādīja, ka informācija, ko viņš saņēmis līdz svētdienas rītam, nesatur nekādus pierādījumus par Trampa komandas pārstāvju slepenu vienošanos ar Maskavu.

Vienlaikus Ņūness uzsvēra, ka par Krievijas iejaukšanos priekšvēlēšanu kampaņā tiks runāts.

„Pirmo reizi amerikāņu tauta un visas politiskās partijas pievērš uzmanību draudiem, ko rada Krievija. Mēs izcelsim faktu, ka mēs zinām, ka krievi mēģināja iejaukties mūsu kampaņā – tāpat, kā viņi to darījuši vairākus gadu desmitus. Viņi arī mēģina iejaukties kampaņās visā pasaulē un arī Eiropā,” sacīja Ņuness.

Gaidāms, ka pirmdien tiks runāts arī par Trampa apgalvojumiem, ka iepriekšējā prezidenta Baraka Obamas administrācija pirms novembrī notikušajām vēlēšanām likusi noklausīties viņa biroju Ņujorkā. Tomēr Tramps nav sniedzis nekādus pierādījumus šiem apgalvojumiem, un tos noraidījuši arī vadošie gan republikāņu, gan demokrātu politiķi. Arī Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejas priekšsēdētājs Ņūness telekanālam “Fox” svētdien norādīja, ka līdz šim nav liecību, ka šāda noklausīšanās būt notikusi.

15 komentāri
O jee...
Tad tā uzreiz, kolēģi, vajadzēja teikt! Centīšos rakstīt vienkāršāk (kaut arī tik prasti, kā jums, nesnāks). Atsūtiet savas auklītes mailu, varbūt tā būs vienkāršāk?
O jee...
Draugs, Jūsu tekstos kliedz un raud personīgs aizvainojums. Mēs varētu sarunāt tā, ka Jūs savas iekaisušās domas vispirms nosūtat kādam pieaugušam cilvēkam, tas izlabo cilvēkiem saprotamā valodā, tikai pēc tam rādiet pasaulei!
corr
izlūkdiednestu vadītāji jau iepriekš ziņoja, ka viņu rīcībā ir pierādījumi par krievijas mēģinājumiem ietekmēt asv prezidenta vēlēšanu rezultātus. fbi direktors apliecināja, ka savu pārliecību šajā jautājumā nav mainījis un pašlaik notiek izmeklēšana par krievijas dienestu saistību ar trampu. ir atklāta saikne ar atsevišķām trampam pietuvinātām personām p.s. jocīgi lasīt 9. maija svinētāju nācijas pārstāvju spriedelējumus par to, kas viņiem pašiem nepiemīt - par pašcieņu. tieciet vispirms pie savējās :P
O jee...
Mēs varētu sarunāt tā, ka Jūs savas pārgudrās domas vispirms nosūtat kādam, kas to pārtulko mazu bērnu valodā, lai visi, kuri ar neslēptu interesi seko līdzi, kā Krievija ietekmē ASV vēlēšanu sistēmu, varētu tās saprast!
O jee...
Man nav ne argumentu, ne faktu, lai apgāztu Jūsu komentāru. Bet tas man ir ārkārtīgi aizskarošs un tāpēc es te piekasos un lienu ar savu aizvainojumu. Man ir pagrūti ar saprašanu un uztveri. Lūdzu, rakstiet vienkāršākā valodā.
O jee...
Jūsu tekstos, draugs, jūtams tāds kā personīgs aizvainojums. Mēs varētu sarunāt tā, ka Jūs savas iekaisušās domas vispirms nosūtat kādam pieaugušam cilvēkam, tas izlabo cilvēkiem saprotamā valodā, tikai pēc tam rādiet pasaulei!
corr
tiešām būtu dīvaini, ja amorāls un noziedzīgs režīms neizmantotu tikpat amorālas un noziedzīgas metodes, lai iejauktos citu suverēnu valstu iekšējās lietās un tikpat dīvaini būtu, ja šī režīma noderīgie idioti nesmirdētu pie katra temata ap un par asv un nepaustu vāji slēptu prieku par krievijas noziegumiem, savās fantāzijās to lepni dēvējot par "drausmīgo triecienu" :P
O jee...
Būtu dīvaini, ja Krievija nemēģinātu ietekmēt vēlēšanas ASV. Ne par to stāsts! Ar interesi sekoju līdzi, kurā brīdī iestāsies līdzsvars starp "mēs esam varena nācija" un "krievi uzhakoja mūsu vēlēšanas". Tur, protams, brēc Sorosa un Bafeta izmestā naudiņa arī.
O jee...
Tas būtu drausmīgs trieciens pa ASV pašcieņu, ja krievi būtu "uztaisījuši" tur vēlēšanas.
Priede atbild :/
Par sakariem ar Krieviju jau dabūja atkāpties Trampa padomnieks drošības jautājumos Maikls Flinns. Ja atklāsies vēl pāris šādu skandalozu faktu, tad tas jau odīs pēc impīčmenta procedūras.
Zeta
Jau vakar komitejas priekšsēdētājs atklāja, ka nav saistības starp Trampa kampaņu un Krieviju. Tākā nekāds impīčments nebūs.
:/
Ko darīs, ja atklās, ka "oranžais cilvēks" patiesībā nav vinnējis vēlēšanās?
cipins
Tikko FIB direktors liecināja, ka balsis netika ietekmētas nevienā štatā. Tā kā vinnēja vēlēšana kā sistēma to paredz.
O jee...
Varētu padomāt, ka ASV nekad nav iejaukusies Krievijas iekšējās lietās, piemēram, PSRS sagraušana, Latvijas uzņemšana NATO, palīdzības sniegšana lībiešiem, kuri sacēlās pret Muamara Kadafi režīmu vai afgāņiem, kuri karoja pret PSRS okupācijas karaspēku.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti