ASV gatavo apsūdzības «Wikileaks» dibinātājam Asanžam

ASV varas iestādes ir sagatavojušas oficiālas apsūdzības, uz kuru pamata cer panākt interneta kompānijas “Wikileaks” dibinātāja Džuliena Asanža arestu. Apsūdzības pamatotas ar “Wikileaks” līdzdarbošanos ASV Nacionālās drošības aģentūras slepeno dokumentu publiskošanā. 

Lai arī apsūdzības dokumenti joprojām tiek gatavoti, ASV Tieslietu ministrijas vadība Asānža arestu izvirzījusi par prioritāti.

ASV pastiprinātu izmeklēšanu pret Džulienu Asanžu uzsāka jau neilgi pēc tam, kad 2010.gadā ierindnieks Bredlijs Menings nodeva “Wikileaks” nozagto amerikāņu ierēdņu diplomātisko saraksti.

Baraka Obamas prezidentūras laikā prokuratūra brīdināja, ka Asanža tiesiskā vajāšana būs apgrūtināta, atsaucoties uz konstitūcijas pirmo labojumu, kas garantē vārda brīvību. Tāpat juristi norādīja, ka informāciju publiskoja arī daudzi citi preses izdevumi.

Taču tagad izmeklētāji esot konstatējuši, ka “Wikileaks” varētu būt spēlējis aktīvu lomu, palīdzot bijušajam ASV Nacionālās drošības aģentūras darbiniekam Eduardam Snoudenam publiskot nozagtos slepenos dokumentus.

ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes direktors Maiks Pompeo raidsabiedrībai CNN paziņojis, ka ir pienācis laiks “Wikileaks” nosaukt īstajā vārdā, proti, tā ir nevalstiska naidīga izlūkošanas aģentūra, kura bieži viens sadarbojas ar valstiskiem spēlētājiem, piemēram, Krieviju.

Džuliens Asanžs kopš 2012.gada uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā un Ekvadora ir paziņojusi, ka tā “Wikileaks” dibinātājam patvērumu sniegs arī turpmāk. 

12 komentāri
noteikti tam
vilcienu fotografētājam taču arī būtu laiks paziņot, ka viņš ir free-lanced žurnālists, kas tikai gribēja atspoguļot realitāti. Mazliet dīvaina liekas tā gadiem ilgā nemitīgā slepenu dokumentu zagšana no NSA un brīva publikācija no Asanža un Snowdena kungu puses. Vai nu tur ASV ir ļoti neattapīgi, vai arī tiek pludināti dokumenti, kurus grib nopludināt, vienlaicīgi klaigājot par zagšanu. Liekas dīvaini, ka ASV Asanžu ne par ko nevar izdabūt no Ekvadoras vēstniecības ārā. Parasti cilvēkus, kuri izzog un publicē slepenus valsts dokumentus nemēdz saukt par žurnālistiem, bet spiegiem, lai cik skaistus vārdus lietotu paši un viņu aizstāvji.
juristu idiotisms
vienreiz vadzētu izbeigt šo idiotismu un parādīt asv, anglijai un īrijai, ka atšškirības starp viņu tiesību sitēmām un Eiropu ir nepārvaramas. Bet nevis ar varu mē\ģināt savienot nesavienojamo
O jee...
Laiks Krievijas žurnālistam Asanžam pacīnīties par iespēju brīvi paust Krievijas ienaidnieku valsts noslēpumus un žurnālista profesijai pieskaitīt Krievijas spiegus.
Savas problēmas atzīšana ir pirmais solis uz izveseļošanos. Novēlu Jums sekmīgu psihoterapijas kursu.
O jee...
Šajā jautājumā mums viedokļi sakrīt 100%
Indivīdiem ar psihiskām novirzēm ir raksturīga vēlme par katru cenu pastrīdēties par itin visu. Tā viņi izpauž savu nemotivēto agresiju un psihisko traucējumu blaknes - savu privāto murgu verbālo caureju.
O jee...
Par jēgpilnumu un sarkasmu varētu pastrīdēties.
Par spīti Jūsu psihiskajām dīvainībām, šis komentārs Jums padevās pārsteidzoši jēgpilns un pat sarkastisks.
O jee...
ASV valsts noslēpumu nelikumīga iegūšana un nodošana ienaidniekam, Krievijas izparatnē ir žurnālistika un vārda brīvība. Krievijas valsts noslēpumu nelikumīga iegūšana un nodošana ienaidniekam, Krievijas izparatnē ir nodevība un melnākais noziegums.
Likumus sacer speciāli dažādiem speciāliem gadījumiem, lai reglamentētu speciālas tiesības un atbildības. Ir vieta, kuru likumi rodas spontāni un nespeciāli, bez iemesla un jēgas - psihoneiroloģisko pacientu galvās. :-D
O jee...
Ja jau speciāli viņam jāsāk sacerēt likumus, tad, izskatās, viss aiz matiem pievilkts atkal.
O jee...
Nu, visas pasaules žurnālisti! Laiks pacīnīties par vārda brīvību!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti