Ārpolitikas eksperts: Nevajadzētu pārspīlēt Trampa rokas nepasniegšanu Merkelei

Nevajadzētu pārspīlēt ASV un Vācijas domstarpības un ASV prezidenta Donalda Trampa rīcību, nesarokojoties ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli kopīgās fotografēšanās laikā Baltajā namā, LTV “Rīta panorāma” pauda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra. 

Viņš norādīja, ka pēc tam gan Tramps pasniedza roku Vācijas līderei, un pēc vizītes ASV Merkele rīkos tikšanos ar Vācijas rūpniekiem, lai apspriestu ekonomiskas attiecības ar ASV.

Turklāt tikšanās laikā ar Trampu Merkele esot izklāstījusi viņam sadarbības priekšlikumus, kas tagad tiek apspriesti ekspertu līmenī, sacīja Skudra.

Skudra arī norādīja, ka Merkele, kas centusies būt vidutāja Ukrainas konflikta noregulējumā, arī panāca Trampa apliecinājumu, ka viņš atbalsta Minskas vienošanos par konflikta noregulējumu un atbalstu Ukrainai.  

Jau ziņots, ka Merkele piektdien, 17.martā, Baltajā namā tikās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Tikšanās darba kārtībā bija daudzi svarīgi jautājumi, taču liela uzmanība tika pievērsta tam, kā divi tik atšķirīgi līderi spēs sadarboties. Tramps un  Merkele pēc tikšanās Baltajā namā apliecinājuši spēcīgu atbalstu gan NATO, gan nepieciešamībai izbeigt konfliktu Ukrainā. 

Siltā sagaidīšana pie Baltā nama durvīm vēlāk izvērtās neveiklā situācijā Ovālajā kabinetā.

Kopīgās fotografēšanās laikā Merkele piedāvāja Trampam sarokoties, bet viņš izlikās to nedzirdam. Prezidents tikai lika korespondentiem uztaisīt labu viņa bildi, ko nosūtīt uz Vāciju.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti