Par pasaules čempioniem daiļslidošanā dejās sestdien Helsinkos tika kronēti kanādiešu pāris Tesa Virtū un Skots Moirs, liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar video)

Nu jau trīskārtējie pasaules čempioni bija līderi jau pēc īsās programmas, bet pēc izvēles programmas kopā sakrāja 198,62 punktus, kas ļāva viņiem iegūt zelta medaļu.

Tesa Virtū un Skots Moirs

Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena stājās Eiropas čempioni no Francijas – Gabriela Papadaki un Gijoms Cicerons, summā iegūstot 196,04 punktus.

Gabriela Papadaki un Gijoms Cicerons

Savukārt pie bronzas godalgas tika ASV pāris Maija un Alekss Šibutani ar 185,18 punktiem.

Maija un Alekss Šibutani

Jau vēstīts, ka Latvijas deju pāris Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis piektdien īsajā programmā ierindojās 29. vietā, nekvalificējoties izvēles programmai.

Talantīgais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, lai arī piedzīvoja kritienu, tomēr izcīnīja 14. vietu vīriešu konkurencē, savukārt Angelina Kučvaļska palika 22. vietā. Abi sportisti ir izcīnījuši Latvijai ceļazīmes uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.