Čehijas pilsētā Ostravā notiekošajā Eiropas čempionātā daiļslidošanā zelta medaļas pāru slidojumā ceturtdien izcīnīja Krievijas sportisti Jevgēņija Tarasova un Vladimirs Morozovs, liecina organizatoru informācija. Krievijas daiļslidotāji pāru sacensībās 46. reizi tika pie Eiropas čempionu zelta.

(papildināts ar video)
Krievijas duets, kurš bija līderpozīcijās arī pēc īsās programmas, izvēles programmā nopelnīja personiskajam rekordam atbilstošus 146,76 punktus, kas summā deva 227,58 punktus un čempiona titulu, kas pārim izdevies pirmo reizi karjerā.

Jevgēņijas Tarasovas un Vladimira Morozova izvēles slidojums

Līdz šim lielākais Tarasovas un Morozova panākums Eiropas meistarsacīkstēs bija divas bronzas medaļas.

Aļonas Savčenko/Bruno Maso izvēles slidojums

Aiz sevis uzvarētāji atstāja Vācijas duetu Aļonu Savčenko un Bruno Maso, kas sakrāja 222,35 punktus. Vāciešiem sudraba medaļas kļuva par lielu panākumu, jo partnere kājas savainojuma dēļ pilnvērtīgus treniņus varēja atsākt tikai nedēļu pirms čempionāta.

Trešajā vietā ierindojās šī čempionāta pārsteigums – Franciju pārstāvošie sportisti Vanesa Džeimsa un Morgans Siprē ar 220,02 punktiem.