Ātrslidotājs Silovs izcīna 3. vietu Pasaules kausa posma 1500 metru distancē B divīzijā

Latviešu ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien izcīnīja 3. vietu Kanādā notiekošā Pasaules kausa trešā posma 1500 metru distances B divīzijas sacensībās.

Uzvaru šajās sacensībās guva Braiens Hansens no ASV, kurš finišēja pēc minūtes un 44,14 sekundēm, kamēr Silovs viņam zaudēja tikai trīs sekundes simtdaļas. Tiesa, tādu pašu laiku uzrādīja arī itālis Andrea Džovanīni, kurš gan tika klasificēts kā otrais.

Silovs šajās sacīkstēs nopelnīja 15 Pasaules kausa kopvērtējuma punktus.

Jau ziņots, ka sestdien Silovs bija trešais arī B divīzijas 1000 metru distancē, savukārt masu startā viņš nodrošināja vietu finālā, kurš notiks vēlāk svētdien.

Vēlāk svētdien sportisti sacentīsies 1500 metros arī spēcīgākās A divīzijas ietvaros, tomēr tās Pasaules kausa ietvaros tiek uzskatītas par divām atsevišķām sacensībām.

Tieši masu startā un 1500 metru distancē Silovs pēdējos gados sasniedzis labākos rezultātus. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs masu startā sacentīsies 24 sportisti, bet 1500 metros - 36 slidotāji. Olimpiskā kvalifikācija norisināsies četros Pasaules kausa posmos novembrī un decembrī.

Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras olimpiādes sāka nodarboties arī ar ātrslidošanu un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās. Pēc tam viņš pilnībā pievērsās ātrslidošanai.

Ģimenes apstākļu dēļ viņš iepriekšējā sezonā piedalījies tikai vienā Pasaules kausa posmā, turklāt nestartēja februārī notikušajās planētas meistarsacīkstēs individuālajās distancēs. Savukārt pasaules čempionātā daudzcīņā Silovs izcīnīja devīto vietu.