Pārbaudes spēle basketbolā. Latvija – Rumānija

Latvijas čempionāta posms mototriālā

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā

Samoilovs/Šmēdiņš Jūrmalā trešo reizi kļūst par Eiropas sudraba medaļniekiem

Latvijas spēcīgākais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš svētdien Jūrmalā zaudēja Eiropas čempionāta finālā un trešo reizi karjerā kontinenta meistarsacīkstēs nopelnīja sudraba medaļas, liecina rīkotāju informācija.

Spēlē par zeltu Samoilovs/Šmēdiņš ar 0:2 (16:21, 21:23) zaudēja itāliešiem Paolo Nikolai/Danielem Lupo, kuri veiksmīgi nosargāja pirms gada iegūto titulu. Kopš 2014.gada Eiropas čempionātos ir uzvarējuši tikai Samoilovs/Šmēdiņš un Paolo/Nikolai, turklāt itāliešu rēķinā ir trīs uzvaras.

Spēle par Eiropas čempionu titulu

Pēdējo četru gadu Eiropas čempionu duelī nervozāk spēli sāka Rio olimpisko spēļu sudraba laureāti itālieši, tomēr turpinājumā viņi pārliecinoši darbojās aizsardzībā, kas viesiem palīdzēja iegūt drošāku vadību 15:11 un aizvadīt pirmo setu līdz uzvarai. Otrā seta vidū trīs punktu pārsvaru iekrāja Latvijas pāris, tomēr Nikolai/Lupo panāca neizšķirtu 15:15 un galotnē guva arī uzvaras punktu.

Samoilovs pēc spēles atzina, ka liela prieka par sudrabu nav, jo cīņas ar Nikolai un Lupo vienmēr ir spēkos līdzvērtīgas, bet galotnē neizdodas pretiniekus salauzt. Sezona Latvijas spēlētājiem ir beigusies, un Samoilovs varēs sākt ārstēt sāpošo ceļgalu, kura dēļ pēc Eiropas čempionāta viņš vairs nevarēja pat nostāvēt.

Ar sudraba medaļu iegūšanu Latvijas duetu apsveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Sudraba laureātu veikumu atzinīgi novērtēja arī premjers Māris Kučinskis.

Iepriekšējos četros Eiropas čempionātos Samoilovs/Šmēdiņš trīskārt kļuva par laureātiem, 2015. gadā Austrijā izcīnot zeltu, bet pirms tam divas sezonas iegūstot sudraba medaļas.

Spēle par bronzas medaļām Eiropas čempionātā

Par bronzas medaļniekiem kļuva Nīderlandes duets Aleksandrs Brouvers/Roberts Mēvsens, kuri spēlē par 3.vietu ar 2:1 (21:17, 17:21, 15:11) uzvarēja beļģus Drīsu Kokelkorenu/Tomu van Valli.

Eiropas čempionāta sieviešu finālspēle

Savukārt sieviešu konkurencē Eiropas čempioņu zelta godalgas nopelnīja vācietes Nadja Glencke/Jūlija Grosnere, finālā ar 2:1 (15:21, 21:17, 15:11) uzveicot čehietes Kristinu Kolocovu/Mihalu Kvapilovu.

Sieviešu spēle par bronzas medaļām Eiropas čempionātā

Bronzas godalgas ieguva vēl viens Vācijas pludmales volejbola duets Šantāla Laborēra/Jūlija Zude, spēlē par 3.vietu ar 2:1 (17:21, 21:15, 15:8) pārspējot polietes Kingu Kolosinsku/Jagodu Gruščinsku.

Ar ceturto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš iepriekš uzvarēja visās spēlēs. Pēc trim uzvarām grupas kārtā sekoja panākumi astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā pret Polijas pāriem Bartošu Losiaku/Piotru Kantoru (2:1) un Gžegožu Fijaleku/Mihalu Briļu (2:0), bet pusfinālā tika pieveikti Kokelkorens/van Valle (2:1).

Jau vēstīts, ka ceturtdaļfinālā zaudēja gan Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža, gan sieviešu turnīrā Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, sacensības pabeidzot dalītā 5.vietā.

Pirmajā izslēgšanas spēlē zaudēja Edgars Točs/Rihards Finsters, dalot 17.vietu. Toms Šmēdiņš/Aleksandrs Solovejs zaudēja visās grupas spēlēs un izslēgšanas turnīrā netika. Arī trīs Latvijas dāmu dueti Jūrmalā izstājās pēc grupu kārtas.