«Poliurs/Ozolnieki» zaudē; Latvijas volejbola klubi trešo reizi netiek Baltijas līgas finālturnīrā

"Poliurs"/"Ozolnieki" komanda svētdien viesos zaudēja izšķirošajā Baltijas volejbola līgas ceturtdaļfināla spēlē, Latvijas vienībām trešo reizi vēsturē paliekot ārpus sacensību finālturnīra. Ceturtdaļfināla sērijas trešajā spēlē "Poliurs"/"Ozolnieki" ar 0-3 (16:25, 22:25, 24:26) piekāpās regulārajā čempionātā triumfējušajai Tartu "Bigbank" komandai ar latvieti Tomu Vanagu ierindā, sērijā ciešot neveiksmi ar rezultātu 1-2.

Kaut arī trešajā setā pārsvarā "Poliurs"/"Ozolnieki" atradās iedzinējos, seta beigās tā panāca izlīdzinājumu 23:23, tomēr uzvaru vismaz šajā setā izraut nespēja.

Latvijas komandā pa astoņiem punktiem guva Haralds Regža un Aivis Āboliņš. Savukārt Vanags ar 16 punktiem bija rezultatīvākais "Bigbank" sastāvā.

Iepriekš Latvijas komandas līgas finālčetrinieka turnīram nespēja kvalificēties arī 2012. un 2015.gadā.

LETA jau vēstīja, ka šī dueļa pirmajā cīņā ceturtdien Ozolniekos mājinieki zaudēja trijos setos, bet sestdien viesos negaidīti revanšējās trijos setos.

Citas Latvijas komandas, kas sasniedza ceturtdaļfinālu, zaudēja jau divos mačos - Latvijas čempione RTU/"Robežsardze" piekāpās Igaunijas klubam "Parnu", kopā uzvarot vienā setā, bet Jēkabpils "Lūši" piekāpās vēl vienai Igaunijas vienībai Tallinas "Selver", pirmajā duelī mājās atņemot pretiniekiem divus setus.

Vēl vienā ceturtdaļfināla pārī Igaunijas komanda "Rakvere" divreiz trijos setos uzveica labāko Lietuvas vienību "Vilniaus Kolegija"/"Flamingo Volley".

Baltijas līgas regulārajā turnīrā šosezon uzvarēja "Bigbank", kamēr RTU/"Robežsardze", "Lūši" un "Poliurs"/"Ozolnieki" noslēdza pirmo astoņnieku.

Kā devītā regulāro turnīru ar noslēdza "Biolars"/"Jelgava", paliekot pirmā ārpus izslēgšanas sacensībām, kamēr "Ezerzeme"/"Daugavpils Universitāte" bija 12.pozīcijā, bet ASK/"Kuldīga" vienība ieņēma noslēdzošo 14.vietu.

Pērn par čempioniem tika kronēti Pērnavas volejbolisti, kuri finālā trīs setos uzvarēja "Biolars"/"Jelgava" komandu, bet "Poliurs"/"Ozolnieki" finālturnīra bronzas mačā piecos setos uzvarēja "Rakvere" vienību. Tā bija tikai trešā reize turnīra 11 gadu vēsturē, kad divas Latvijas komandas tika pie medaļām.

Turpinājumā Latvijas komandas cīnīsies par nacionālā čempionāta godalgām.