Arvien uzvarošie Samoilovs/Šmēdiņš Jūrmalā cīnīsies par Eiropas zeltu

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ar uzvaru pusfinālā sestdien Jūrmalā turpināja Eiropas čempionāta izslēgšanas spēles un nodrošināja dalību titula mačā, kur Latvijas pludmales volejbola līderi pretendēs pēc gada pauzes atgūt zelta laurus, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts pēc otra pusfināla)
Spēlē par vietu finālā Latvijas pāris ar 2:1 (21:14, 15:21, 15:12) uzvarēja beļģus Drīsu Kokelkorenu/Tomu van Valli. Svētdien mačā par zelta medaļām tiksies pēdējo divu gadu Eiropas čempioni - Samoilova/Šmēdiņa pretinieki būs pašreizējie titula īpašnieki un Rio olimpisko spēļu sudraba laureāti itālieši Paolo Nikolai/Daniele Lupo, kuri otrā pusfinālā ar 2:1 (23:25, 21:15, 15:11) uzveica Nīderlandes duetu Aleksandru Brouveru/Robertu Mēvsenu.

Pēdējos četros Eiropas čempionātos Samoilovs/Šmēdiņš trīskārt ir kļuvuši par laureātiem, 2015. gadā Austrijā izcīnot zeltu, bet pirms tam divas sezonas iegūstot sudraba medaļas.

Pusfinālā Samoilovs/Šmēdiņš neatstāja izredzes pretiniekiem pirmajā setā, bet turpinājums izvērtās sarežģītāks. Beļģi otrajā setā ieguva 13:8 pārsvaru, ko vairs no rokām neizlaida. Izšķirošajā trešajā setā spēle bija punkts punktā, līdz Latvijas pāris ar izšķirošu atrāvienu panāca 13:10.

Jānis Šmēdiņš pēc uzvaras Latvijas Televīzijā sacīja, ka visa spēle sastāv no mazām epizodēm, un atsevišķa veiksme iedvesmo labākam rezultātam kopumā.

Ar ceturto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš iepriekš ceturtdaļfinālā divos setos uzvarēja poļus Gžegožu Fijaleku/Mihalu Briļu (2:0), kā arī astotdaļfinālā pārspēja ar pirmo numuru izlikto Polijas duetu Bartošu Losiaku/Piotru Kantoru (2:1).

Samoilovs/Šmēdiņš izslēgšanas turnīru sāka otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Vieta turnīra 16 spēcīgāko pāru vidū viņiem bija garantēta pēc rezultātiem grupu kārtā, kur Latvijas duets uzvarēja visās trijās spēlēs.

Jau vēstīts, ka ceturtdaļfinālā sestdien zaudēja gan Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža, gan sieviešu turnīrā Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, sacensības pabeidzot dalītā 5.vietā.

Pirmajā izslēgšanas spēlē zaudēja Edgars Točs/Rihards Finsters, dalot 17.vietu. Toms Šmēdiņš/Aleksandrs Solovejs zaudēja visās grupas spēlēs un izslēgšanas turnīrā netika. Arī trīs Latvijas dāmu dueti Jūrmalā izstājās pēc grupu kārtas.