Ungārijas lodes grūdēja Mārtona kļūst par divkārtēju Eiropas čempioni telpās

Ungārijas lodes grūdēja Anita Mārtona piektdien Serbijas galvaspilsētā Belgradā kļuva par divkārtēju Eiropas čempioni telpās, kamēr zelta medaļas sacensību pirmajā dienā izcīnīja arī Vācijas, Lielbritānijas, Polijas un Beļģijas sportisti.

Mārtona atkārtoja pirms diviem gadiem Prāgā gūto panākumu, šoreiz lodi aizgrūžot 19,28 metrus tālu, kas ir sezonas labākais rezultāts pasaulē.

Otrā palika Radoslava Mavrodijeva no Bulgārijas, kuras rezultāts bija 18,36 metri, bet vēl četrus centimetrus tuvāk rīku aizgrūda baltkrieviete Jūlija Lancjuka.

Mārtona pērn Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ieguva bronzu. Tāpat viņas kolekcijā ir sudrabs pasaules čempionātā telpās, kā arī otrā un trešā vieta Eiropas čempionātā stadionos.

Tikmēr 60 metru barjerskrējienā dāmām uzvarēja vāciete Sindija Roledere, kura finišēja pēc 7,88 sekundēm. Viņai četras sekundes simtdaļās zaudēja Alina Talaja no Baltkrievijas, bet trešā palika vēl viena vāciete Pamela Dutkeviča, kura bija vēl trīs simtdaļas lēnāka.

Interesanti, ka dāmām finālā vairākas reizes nācās veikt atkārtotu startu, jo niķojās starta došanas sistēma.

Roledere pērn uzvarēja Eiropas čempionātā stadionā, bet 2015.gadā izcīnīja sudrabu pasaules čempionātā.

Savukārt vīriem 60 metru barjerotajā distancē nepārspēts palika Lielbritānijas sportists Endijs Pozi, kurš finišu sasniedza 7,51 sekundē, par sekundes simtdaļu pārspējot francūzi Paskālu Martino-Lagardu, bet par divām simtdaļām čehu Petru Svobodu.

Pozi šis bija lielākais panākums līdzšinējā karjerā.

Pieccīņas sacensībās dāmām uzvaru guva Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Nasifatu Tiama no Beļģijas, kura piecās disciplīnās savāca 4870 punktus, kas ir sezonas labākais rezultāts pasaulē. Pirms diviem gadiem iepriekšējā Eiropas čempionātā telpās Prāgā viņa palika otrā.

Sudraba medaļu ar jaunu valsts rekordu ieguva Ivona Dadiča no Austrijas, kura tika pie 4767 punktiem, bet trešā palika Ģērģi Živocki-Farkaša no Ungārijas, nopelnot 4723 punktus.

Eiropas čempionātā varēja startēt arī Latvijas rekordiste Laura Ikauniece-Admidiņa, taču viņa šādu iespēju neizmantoja.

LETA jau ziņoja, ka par Eiropas čempionu telpās kārtslēkšanā vīriešiem kļuva polis Pjotrs Liseks, kurš tāpat kā sudraba medaļas ieguvējs Konstadins Filipidis un vēl viens polis Pavels Vojcehovskis pārlēca 5,85 metrus, taču Liseks veica mazāk mēģinājumus un tika pie zelta.

Nevienam no šīs trijotnes neizdevās pārlēkt 5,90 metrus, kamēr Liseks un Filipidis, kurš laboja savas valsts rekordu, 5,85 metrus pārvarēja ar pirmo mēģinājumu, bet Vojcehovskis ar trešo. Savukārt 5,80 metru augstumu Liseks pievarēja ar pirmo reizi, bet grieķim vajadzēja divus piegājienus.

Šajās sacensībās dalītu astoto vietu ieņēma Latvijas kārtslēcējs Mareks Ārents, kurš pārlēca 5,60 metrus, sasniedzot savu šīs sezonas labāko rezultātu.

Tāpat piektdien veiksmīgi startēja Elvijs Misāns, kurš pārsvarēja kvalifikāciju tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā, bet Līga Velvere iekļuva pusfinālā 800 metru skrējienā.

Misāns trīssolī aizlēca 16,81 metru tālu, par četriem centimetriem labojot personīgo rekordu, kā arī izpildot šī gada pasaules čempionāta kvalifikācijas normatīvu, kas viņam augustā ļaus startēt Londonā.

Trīssolī viņš kvalifikācijā sasniedza ceturto labāko rezultātu, bet tāllēkšanā bija astotais.

Sestdien Eiropas čempionātā telpās Misāns startēs tāllēkšanas finālā, Velvere skries 800 metru pusfinālā, 60 metru priekšsacīkstēs startēs Sindija Bukša, bet augstlēkšanas kvalifikācijā piedalīsies Jānis Vanags.