Aļona Ostapenko pirmdien Vimbldonas čempionāta ceturtajā kārtā pārvarēja krīzes brīdi otrajā setā un ar 6-3, 7-6 (8-6) uzveica pasaules piekto raketi Ukrainas spēlētāju Elinu Svitoļinu, nodrošinot dalību prestižā "Grand Slam" turnīra ceturtdaļfinālā.

(papildināts ar Aļonas Ostapenko nākamās spēles sākuma laiku)
Svitoļina attaisnoja precīzas tenisistes reputāciju, tomēr bieži nespēja izskriet līdzi Ostapenko uzbrukumiem. Ostapenko dažbrīd sarežģījumus radīja pašas neprecīzās pirmās serves, toties uzbrukumā Latvijas tenisiste nospēlēja ļoti pārliecinoši. Vienīgais krīzes brīdis bija otrajā setā, kurā Svitoļina panāca izlīdzinājumu, toties divdesmitgadīgā Aļona bija pārāka taibreikā, realizējot astotās mačbumbas iespēju.

Ostapenko otrdien ceturtdaļfinālā plkst. 15 pēc Latvijas laika centrālajā kortā spēlēs pret turnīra desmito raketi 37 gadus veco amerikānieti Venusu Viljamsu, kura ar 6-3, 6-2 uzveica par sevi 18 gadus jaunāko Horvātijas spēlētāju Anu Konjuhu.

Taibreikā Ostapenko izcīna ceturto uzvaru pēc kārtas

Pēdējos 20 gados tikai divām tenisistēm - Serenai Viljamsai un Štefijai Grāfai - ir izdevies pēc uzvaras Francijas atklātajā čempionātā sezonu turpināt ar triumfu Vimbldonā.

Pirmais sets

Ostapenko pirmajā geimā notur savu servi

Jau pirmajā geimā Ostapenko izmantoja iespējas pretinieces servē, labāk iejutās abu tenisistu pirmajā savstarpējā spēlē un izvirzījās vadībā.

Ar breiku Ostapenko iegūst 2-0 vadību

Pārliecinoši Ostapenko nospēlēja uzbrukumā otrajā geimā un nostiprināja pārsvaru.

Ostapenko savā servē palielina pārsvaru līdz 3-1

Svitoļina labākās uzbrukuma iespējas ieguva, kad pretiniecei neizdevās pirmā serve, tomēr ar to ukrainietei bija par maz, lai cerētu uz breiku ceturtajā geimā.

Vēl viens breiks un Ostapenko vadībā jau ar 4-1

Ukrainas tenisiste ar savu servi nespēja radīt Ostapenko būtiskas problēmas piektajā geimā un Latvijas tenisiste nostiprinājās drošākā vadībā.

Svitoļinai izdodas pirmais breiks - Ostapenko pārsvars sarūk līdz 4-2

Trīs breikbumbas pēc kārtas Aļona atspēlēja sestajā geimā, tomēr Svitoļinas efektīvs uzbrukums palīdzēja viņai pirmoreiz lauzt pretinieces servi.

Ostapenko svarīgā geimā notur savu servi un 5-3 vadību

Smags Ostapenko izvērtās vairāk nekā septiņas minūtes ilgušais astotais geims savā servē. Atspēlējusi trīs breikbumbas, Aļona ieguva iespēju servēt par uzvaru setā.

Pirmais sets uzvarēts - Ostapenko panāk 6-3

Turpretim devītais geims kļuva par setā pēdējo - Ostapenko sāncenses servē ātri ieguva 40-0 pārsvaru un otro setbumbu izmantoja.

Otrais sets

Svitoļina veiksmīgāk sāk otro setu

Neliela atslābuma veicināts kritums Ostapenko spēlē palīdzēja Svitoļinai ar punktu sākt otro setu pretinieces servē.

Ostapenko ātri panāk neizšķirtu 1-1

Ilgi vadībā Svitoļinai gan neizdevās noturēties - Aļona nekavējās ar breiku atjaunot neizšķirtu.

Mača garākajā geimā Ostapenko savā servē iegūst 3-2 pārsvaru

Piecas breikbumbas Ostapenko atspēlēja vairāk nekā 11 minūtes spēlētā piektajā geimā, izturot smagā situācijā un saglabājot vadību.

Vēl viens breiks ļauj Ostapenko panākt 4-2 vadību

Jau pārliecinošāk Aļona tika pie punkta nākamajā geimā, pēdējā izspēlē trāpot pa gala līniju, ko apliecināja arī video atkārtojums.

Svitoļina izglābjas pirmās mačbumbas izspēlē

Astotajā geimā Svitoļina savā servē atspēlēja mačbumbu un nodrošināja sev setā trešo punktu.

Ostapenko nesokas savā servē - pretiniece ar breiku atjauno savas izredzes

Vēl trīs mačbumbas Ostapenko nerealizēja savas serves geimā, kas Ukrainas spēlētājai ļāva samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. Savā geimā Svitoļina setā jau panāca neizšķirtu 5-5.

Neveiksmīgs pavērsiens spēlē - Aļona ļauj Svitoļinai izvirzīties vadībā

Neveiksmīgi ar dubultkļūdu Ostapenko pabeidza 11. geimu, nodrošinot iespēju sāncensei servēt par uzvaru setā.

Aļona ātri atgūstas un panāk neizšķirtu 6-6

Krīze gan laimīgā kārtā neieilga, jo pretinieces servē tika panākts neizšķirts 6-6 un Aļona bija atguvusies.

Taibreikā gan Ostapenko nonāca zaudētājās ar 1-3, taču teicami turpināja, ieguva divas mačbumbas, kas arī palika neizmantotas. Visbeidzot nākamā mačbumbas iespēja tika realizēta.

Gada trešais "Grand Slam" turnīrs ilgs līdz 16. jūlijam.