Sevastova bezkompromisa mačā Ņujorkā svin varenu uzvaru pār Šarapovu

Anastasija Sevastova ASV atklātā tenisa čempionāta astotdaļfinālā svētdien Ņujorkā trīs setu mačā ar 5-7, 6-4, 6-2 uzvarēja Krievijas superzvaigzni Mariju Šarapovu un otro gadu pēc kārtas sezonas pēdējā "Grand Slam" turnīrā iekļuva astoņu labāko spēlētāju vidū, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Anastasijas Sevastovas teikto)
Ņujorkā ar 16. numuru izliktā Sevastova ceturtdaļfinālā spēlēs pret amerikānieti Slounu Stīvensu, kura pasaules rangā ieņem 83.vietu.

Sevastova pēc uzvaras staroja "Eurosport" televīzijā un teica, ka ir priecīga, taču iztukšota pēc smagās spēles. Latvijas tenisiste atzina, ka pirms spēles bija gatava sevi uzskatīt par mačā otro numuru, taču ne mirkli nepadoties un skriet pakaļ katrai bumbiņai. Sevastova pastāstīja, ka viņas trumpis bija tehniski nevainojami sitieni, jo spēka spēlē Šarapova ir pārāka, turklāt lieliski uzņem serves. Latvijas tenisistei Ņujorka ir veiksmīga vieta, tomēr viņa sacīja, ka nav viena iemesla, kādēļ ASV atklātajā čempionātā spēle iet no rokas.

"Domāju, no visa mazliet. Zināju, ka te labi spēlēju, un viss arvien iet uz priekšu," viņa teica.

Pret Šarapovu Latvijas tenisiste zaudēja pirmo setu, tomēr spēja pavērst cīņas ritējumu savā labā un izslēdza no turnīra pieckārtējo "Grand Slam" turnīru uzvarētāju.

Centrālajā kortā aizvadītajā spēlē Šarapova pirmajā setā ar viena breika pārsvaru panāca 4-1, Sevastova vēl spēja rezultātu izlīdzināt, bet līdz taibreikam lieta gan nenonāca, jo pēdējā geimā Šarapova vēlreiz lauza Latvijas tenisistes servi.

Otrajā setā Sevastova trešajā geimā sāncenses servē nodrošināja breika pārsvaru, ko veiksmīgi noturēja. Trešo setu Latvijas tenisiste sāka ar diviem breikiem un panāca 3-0, seta galotnē turējās vadībā ar 5-2 un nervozā geimā savā servē izmantoja ceturto mačbumbu.

Arī pērn Sevastova ASV atklātajā čempionātā sasniedza ceturtdaļfinālu, kas ir 27 gadus vecās tenisistes līdzšinējā karjerā labākais sasniegums "Grand Slam" turnīros.

Savukārt 30 gadu vecā Šarapova saņēma ASV atklātā čempionāta rīkotāju īpašo ielūgumu, jo pēc 15 mēnešu diskvalifikācijas par dopingu bijušās pasaules ranga līderes 146.vieta rangā bija nepietiekama dalībai turnīra pamatsacensībās. Par ASV atklātā turnīra čempioni Šarapova kļuva 2006.gadā.

Iepriekš vienspēlēs Sevastova Ņujorkā cietā seguma kortos uzvarēja arī vācieti Karīnu Vitheftu (WTA 65.), Ukrainas spēlētāju Katerinu Kozlovu (WTA 118.) un horvātieti Donnu Vekiču (WTA 52.). Līdz ASV atklātā čempionāta noslēgumam Sevastova ir 17.vietā WTA reitingā.

Sevastova duetā ar serbieti Jelenu Jankoviču sieviešu dubultspēļu turnīrā izstājās pēc zaudējuma otrajā kārtā.

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko vienspēlēs trešajā kārtā izstājās pēc zaudējuma savai vienaudzei 20 gadu vecajai krievietei Darjai Kasatkinai. Sieviešu dubultspēlēs Ostapenko ASV atklātais čempionāts beidzās jau pirmajā kārtā, bet jauktajās dubultspēlēs Ostapenko un francūzis Fabriss Martēns sestdien otrās kārtas spēlē ar 4-6, 2-6 zaudēja austrālietes Anastasijas Rodionovas un austrieša Fabrisa Martina duetam, netiekot ceturtdaļfinālā.