Ostapenko stundas ceturksnī nodrošina dalību Pekinas turnīra ceturtdaļfinālā

Latvijas sieviešu tenisa līderei Aļonai Ostapenko ceturtdien laukumā bija jāpavada tikai nepilnas 16 minūtes, lai nodrošinātu uzvaru Pekinas turnīra trešajā kārtā un sasniegtu ceturtdaļfinālu. Ostapenko pretiniece Šuai Pena aizvadīja tikai trīs geimus un, nonākusi zaudētājās ar 0-3, ķīniete no cīņas turpināšanas savainojuma dēļ atteicās.

Ostapenko nākamā pretiniece būs rumāniete Sorana Kirstea, kura šonedēļ pasaules rangā ierindota 44.vietā un Pekinā bija Latvijas tenisistes pāriniece dubultspēlēs.

"Varbūt man tas bija mazliet par labu, ka nevajadzēja spēlēt pilnu maču, jo pāris pēdējās nedēļās esmu aizvadījusi daudz spēļu, un nu varēšu mazliet vairāk atpūsties," Ostapenko citēja turnīra rīkotāji. "Patiešām priecājos, ka spēlēšu ceturtdaļfinālā."

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Ostapenko nopelnīja 215 ranga punktus, kas viņai ļaus sasniegt jaunu rekordu Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) reitingā, kur Latvijas tenisiste šonedēļ ieņem 8.vietu. Jau iepriekš Ostapenko oficiāli nodrošināja ceļazīmi uz WTA sezonas noslēguma turnīru oktobra beigās Singapūrā.

Ar devīto numuru izliktā Ostapenko turnīru Ķīnā sāka otrajā kārtā, kur uzvarēja austrālieti Samantu Stosuru. Ostapenko nespēja apturēt arī ranga 25.vietas īpašniece Pena, kam pirmajā setā cīņu turpināt liedza kājas savainojums.

Ostapenko Pekinā startēja arī dubultspēlēs, kur duetā ar Kirsteu zaudēja pirmajā kārtā. Līdz šim vienīgajā savstarpējā spēlē Ostapenko rumānieti uzveica šogad ASV atklātā čempionāta otrajā kārtā un Latvijas tenisiste sagaida interesantu maču arī Pekinā.

"Viņa [Kirstea] ir jauka meitene un lieliska spēlētāja. Domāju, ka tagad esam labas draudzenes," teica Ostapenko. "Viņa tāpat kā es spēlē agresīvu tenisu. Ņujorkā mums bija interesantas izspēles un cerams, ka rīt [piektdien] būs labs mačs."

Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova Pekinā pirmajā kārtā zaudēja gan vienspēļu, gan dubultspēļu turnīrā.

Pekinā risinās sezonā pēdējais tenisistēm obligātais "Premier" sērijas turnīrs, kas ir otrs augstākais līmenis pēc gada četrām "Grand Slam" sacensībām.