Neviena no pirmajā ducī izliktajām tenisistēm nesasniedz «US Open» finālu

ASV atklātajā tenisa čempionātā sieviešu vienspēļu finālā sestdien Medisona Kīza spēlēs pret Slounu Stīvensu, un pirmo reizi kopš 2002.gada titula cīņā tiksies divas amerikānietes. Vienīgā izliktā tenisiste finālā būs turnīra 15. rakete Kīza, par kuru augstāk nosacītajā turnīra rangā ierindotās spēlētājas gada pēdējā "Grand Slam" izstājās jau iepriekš.

Kīza vietu finālā nodrošināja ar uzvaru 6-1, 6-2 pusfinālā pret savu tautieti Koko Vandevegi, savukārt Stīvensa pārspēja ar devīto numuru izlikto amerikānieti Venusu Viljamsu - 6-1, 0-6, 7-5. Viljamsa kļuva par "US Open" vecāko pusfinālisti, tomēr finālu 37 gadus vecajai sportistei sasniegt neizdevās.

Gan Kīza, gan Stīvensa gada sākumā nespēlēja, jo ārstējās pēc savainojumiem, un viņu dueli finālā uzskata par pilnīgi neprognozējamu. Stīvensa ceturtdaļfinālā pārspēja Latvijas tenisisti Anastasiju Sevastovu, un uzvara karjerā pirmajā "Grand Slam" finālā viņai ļautu pakāpties uz 15.vietu pasaules rangā, kur 24 gadus vecā tenisiste jūlija beigās pēc ārstēšanās pauzes bija tikai 957. pozīcijā.

Līdz šim pēdējais divu amerikāniešu duelis ASV atklātā čempionāta finālā bija māsu Viljamsu tikšanās pirms 15 gadiem, kad Venusa zaudēja savai jaunākajai māsai Serenai.

Vīriešiem galvenā favorīta spāņa Rafaela Nadala pretinieks pusfinālā piektdien būs Argentīnas tenisists Huans Martins del Potro, bet otrs finālists kļūs zināms Dienvidāfrikas tenisista Kevina Andersona spēlē pret spāni Pablo Karenjo Bustu.

Junioru konkurencē Ņujorkā turpina spēlēt Daniela Vismane, kura meiteņu dubultspēlēs pārī ar japānieti Juki Naito pēc divām uzvarām sasniegusi ceturtdaļfinālu. Vienspēlēs Vismane zaudēja pirmajā kārtā.