Latvijas un Madagaskaras tenisistu cīņā Deivisa kausā pēc pirmās dienas neizšķirts

Mārtiņš Podžus piektdien Liepājā nodrošināja Latvijas tenisistiem uzvaru pirmajā spēlē pret Madagaskaru Deivisa kausa Eiropas/Āfrikas zonas II grupas mačā. Taču otrajā cīņā Miķelis Lībietis cieta neveiksmi un rezultāts pirms atlikušajām trijām spēlēm kļuva neizšķirts 1:1.

Pirmajā spēlē Mārtiņš Podžus trijos setos ar 6-1, 6-2, 7-6 (7-5) pieveica pasaules rangā neiekļauto Džeikobu Rasolondrazanu, savukārt Latvijas komandas otrā rakete Miķelis Lībietis nākamajā cīņā ar 2-6, 3-6, 6-7 (4-7) piekāpās Antso Rakotondramangam.

Mača turpinājumā sestdien tenisita seguma laukumā paredzēta dubultspēle, bet svētdien Liepājas tenisa sporta skolas kortos risināsies vēl divas vienspēles. Latvija un Madagaskaras mača zaudētāji izkritīs uz zonas III grupu.

Lībietis pēc zaudētajiem pirmajiem diviem setiem bija iedzinējos arī trešajā setā, taču no 2-5 spēja panākt izlīdzinājumu. Tomēr taibreikā mazāk kļūdījās Rakotondramanga un nodrošināja uzvaru.

Pēc spēles Lībietis Latvijas Televīzijā teica, ka par daudz nervozēja un tas neļāva iejusties spēlē. Trešajā setā pēc kapteiņa Kārļa Lejnieka uzmundrinājuma Lībietis spējis ieķerties spēlē un līdzsvarot cīņas gaitu, ar ko gan nepietika, lai novērstu zaudējumu. Lībietis cer uz veiksmīgāku Latvijas komandas sniegumu mača turpinājumā.

Latvijas komandas kapteinis Kārlis Lejnieks iepriekš piesardzīgi prognozēja gaidāmo cīņas gaitu, sakot, ka nevajadzētu gaidīt mājinieku uzvaru ar nomācošu pārsvaru. Madagaskariešus Lejnieks raksturoja kā Francijā spēlējošus un dzīvojošus gana augsta līmeņa sportistus, kas spēj pretiniekiem sagādāt daudz problēmu.

Mājiniekiem sastāvā ir iekļauti brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus, kuri Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā šonedēļ ieņem attiecīgi 442. un 742.vietu, kā arī Miķelis Lībietis (1892.) un Mikus Losbergs. Savainojuma dēļ nevar spēlēt Artūrs Lazdiņš, bet Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis gatavojas ATP sezonas turpinājumam.

Savukārt Madagaskarai ir divi spēlētāji, kas klasificēti pasaules rangā, - Lofo Ramiaramanans (1695.) un Antso Rakotondramanga (2018.). Taču Ramiaramananu Madagaskaras pieteikumā aizstāja Žans Žaks Rakotohasi. Komandā ir arī rangā neklasificētie Tonijs Radžaobelina un Rasolondrazana.