Gulbis mača galotnē nodrošina uzvaru un iekļūst ceturtdaļfinālā Gštādē

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis ceturtdien Gštādē, Šveicē, otrajā kārtā ar 7-6 (12-10), 3-6, 6-4 pārspēja pieredzējušo itāli Paolo Lorenci un iekļuva turnīra ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija.

Gulbis spēli iesāka pārliecinoši, gūstot uzvaru katrā geimā savā servē. Seta pēdējā geimā latviešu tenisists neizmantoja četras setbumbas pretinieka servē, novadot pirmo setu līdz taibreikam. Pirmo punktu taibreikā guva Gulbis, bet turpinājumā Lorenci atbildēja ar trim sekmīgām izspēlēm pēc kārtas. Gulbis spēja rezultātu izlīdzināt un uzvarēt taibreikā (12:10). Kopumā taibreikā Lorenci neizmantoja divas setbumbas, bet Gulbis divu punktu pārsvaru guva ar ceturto mēģinājumu.

Otrā seta ceturtajā geimā Gulbis vairākkārt kļūdījās servē, ļaujot Lorenci gūt pirmo breikpunktu spēlē (1-3).  Seta atlikušajā daļā Lorenci saglabāja savu pārsvaru, izlīdzinot rezultātu pa setiem.

Trešo setu Gulbis iesāka agresīvi, taču nespēja realizēt kādu no trim breikbumbām. Visa seta garumā abi tenisisti demonstrēja līdzvērtīgu sniegumu, līdz pēdējā geimā Gulbis pirmo reizi realizēja breikbumbu, uzreiz gūstot panākumu mačā.

Visas spēles garumā Gulbis veiksmīgi servēja, kopumā izpildot vienpadsmit netveramas serves jeb eisus.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā 35 gadus vecais Lorenci atrodas 36.vietā, bet savas karjeras augstāko punktu itālis sasniedza pavasarī, ieņemot 33. pozīciju.

Gulbja pretinieks ceturtdaļfinālā būs itālietis Fabio Fonjīni (ATP 31.).

Jau ziņots, ka turnīra pirmās kārtas spēlē Gulbis trešdien divos setos ar 6-4 un 6-4 izcīnīja uzvaru pret vācieti Danielu Brandsu.

Gulbis ATP rangā ierindojas 313. vietā, bet Gštādes turnīrā viņš pamatsacensībās iekļuva ar aizsargātu reitinga pozīciju, kāda Latvijas tenisa līderim bija pirms traumām.

Gštādē tenisisti māla seguma laukumos līdz svētdienai sadalīs 482 000 eiro balvu fondu.