Gulbi pārspējušais Andersons sasniedz «US Open» finālu; tiksies ar Nadalu

Karjerā pirmo "Grand Slam" turnīra finālu piektdien sasniedza Dienvidāfrikas tenisists Kevins Andersons, kuram cīņā par titulu ASV atklātajā čempionātā būs jātiekas ar galveno favorītu spāni Rafaelu Nadalu, liecina rīkotāju informācija. Ceļā līdz finālam Andersons Ņujorkā otrajā kārtā pārspēja Ernestu Gulbi.

Pasaules rangā 32.vietā ierindotais 31 gadu vecais Andersons vietu svētdien paredzētajā finālā nodrošināja ar uzvaru 4-6, 7-5, 6-3, 6-4 pār spāni Pablo Karenju Bustu, kurš bija izlikts ar 12. numuru. Divmetrīgais Andersons kļuva par pēdējos 52 gados pirmo dienvidafrikāni, kurš piedalīsies "US Open" titula mačā, bet "Grand Slam" turnīros Dienvidāfrikas tenisisti nav uzvarējuši kopš 1981.gada, kad Austrālijas atklātajā čempionātā nepārspēts palika Johans Krīks.

Savukārt 31 gadu vecais Nadals ar uzvaru 4-6, 6-0, 6-3, 6-2 pār argentīnieti Huanu Martinu del Potro nodrošināja iespēju pretendēt uz karjerā trešajiem "US Open" lauriem pēc triumfa 2010. un 2013.gadā. Nadals spēlēs šogad trešajā "Grand Slam" finālā un centīsies pievienot vēl vienu trofeju jau 10. reizi iegūtajam Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja kausam.

Nadals "Grand Slam" turnīru pusfinālā uzvarēja 15. spēli pēc kārtas.

Sieviešu vienspēļu finālā sestdien vēlu vakarā pēc Latvijas laika tiksies amerikānietes Medisona Kīza un Slouna Stīvensa.