Deivisa kausa finālā pēc pirmās dienas britiem un Beļģijas tenisistiem neizšķirts

Pēc piektdien Ģentē aizvadītajām pirmajām divām vienspēlēm mājinieku Beļģijas tenisistu mačā pret britiem Deivisa kausa finālā rezultāts ir neizšķirts 1:1, liecina rīkotāju informācija. Beļģus vadībā izvirzīja Davids Gofēns, bet viesiem izlīdzinājumu panāca Endijs Marejs.

Gofēns pēc pirmajiem diviem zaudētiem setiem atguvās un pieveica Kailu Edmundu - 3-6, 1-6, 6-2, 6-1, 6-0. Savukārt Lielbritānijas komandas līderis Marejs trijos setos ar 6-3, 6-2, 7-5 pārspēja Rubenu Bemelmansu.

Dubultspēlē sestdien beļģiem Stīvam Darsisam un Kimmeram Kopežansam jātiekas ar brāļiem Endiju un Džeimiju Marejiem bet svētdienas paredzētas vēl divas vienspēlēs.

Britiem prestižākajā valstu komandu turnīrā nav izdevies uzvarēt kopš 1936.gada, savukārt beļģi nekad vēl nav kļuvuši par Deivisa kausa ieguvējiem.

Deivisa kausa fināls risinās pastiprinātu drošības pasākumu gaisotnē. Ģente ir tikai 56 kilometrus no Briseles, kur ir paaugstināts terorisma draudu līmenis. Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) solīja, ka pēc konsultācijām ar drošības speciālistiem būs sperti visi drošībai nepieciešamie soļi.

Turnīrs risinās "Flanders Expo" arēnā, kur ir vietas 13 000 skatītāju, un visas biļetes bija pārdotas jau iepriekš.