Austrijā, Īglsas trasē notiekošajā Pasaules kausa piektajā posmā un vienlaikus arī Eiropas čempionātā Latvijas skeletonists Martins Dukurs izcīnīja pirmo vietu, bet viņa brālis Tomass Dukurs ierindojās 6. vietā Pasaules kausa etapā un 5. vietā Eiropas čempionātā, liecina organizatoru informācija.

Šī bija 50. uzvara M. Dukuram Pasaules kausa posmā un devītais Eiropas čempiona tituls.

Pēc pirmā brauciena M. Dukurs bija pirmajā vietā. Lai gan trasē valda Alpiem neraksturīgs mitrums, kas ietekmē arī ledus kvalitāti, un Martins nebūt neaizvadīja labāko braucienu šajā īsajā trasē, viņš finišēja 53,15 sekundēs, kas bija labākais laiks.

Martina Dukura pirmais brauciens

Tomasam brauciens nepadevās tik labs, un pēc pirmā brauciena viņš bija Pasaules kausa ieskaitē piektais, bet Eiropas čempionātā ceturtais, atpaliekot no brāļa 0,50 sekundes.

Tomasa Dukura pirmais brauciens

Kļūdu startā, kas rezultējās ar neveiksmi trasē, piedzīvoja par vienu no līderiem uzskatītais Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kas liedza viņam kvalificēties otrajam braucienam.

Aleksandra Tretjakova kļūda

Pēc pirmā brauciena Latvijas skeletona izlases treneris Dainis Dukurs norādīja, ka abi latvieši aizvadījuši labu braucienu, tiesa gan, Martins esot atzinis, ka nav labākajā formā un jūtas saguris.

Dainis Dukurs telefonintervijā LTV

Runājot par ledus kvalitāti, D. Dukurs norādīja, ka ledus kvalitāte nav tā sliktākā, ņemot vērā laika apstākļus un Alpiem neierasto mitrumu.

Martina Dukura otrais brauciens

Otrajā braucienā sportisti uzlaboja savus braucienus, tomēr vēlreiz M. Dukurs bija 0,08 sekundes ātrāks nekā otrās vietas ieguvējs Dienvidkorejas skeletonists Sunbins Juns un summā viņu apsteidza par 0,15 sekundēm. Līdz ar to korejietis stājās uz goda pjedestāla otrā pakāpiena, bet trešajā vietā palika krievs Ņikita Tregubovs, kurš no M. Dukura atpalika 0,49 sekundes.

Tomasa Dukura otrais brauciens

Tomasam otrais brauciens nebija labs, un viņš palika septītais, kas noslēgumā deva sesto vietu Pasaules kausa posmā un piekto Eiropas čempionātā. Viņš brālim zaudēja 1,14 sekundes.

Telefonintervija ar Daini Dukuru pēc otrā brauciena

Telefonsarunā ar LTV D. Dukurs atzina, ka Martins nobraucis labi. "Tas ir sports, šoreiz mēs bijām stiprāki," atzina treneris. Pasmejoties viņš noteica, ka vēl domās, kur spraust 50. uzvaras jubilejas svecītes.