Dainis Dukurs cer uz skeletonistiem labvēlīgiem laikapstākļiem pasaules čempionātā

Skeletonisti pēc nedēļas Kēnigszē trasē Vācijā sāks cīņu pasaules čempionātā, kur jācer arī uz labvēlīgiem laikapstākļiem, kas latviešu tehnikai ir vispiemērotākie, Latvijas Radio piektdien teica izlases galvenais treneris Dainis Dukurs. Latvijas izlase sezonas galvenajam startam vēl gatavojas Siguldā, bet otrdien jau gaidīs pirmie oficiālie treniņbraucieni pasaules čempionāta trasē.

Savās mājās vienmēr ir kādas priekšrocības, bet jāspēj braukt jebkurā pasaules trasē, uzsvēra Dainis Dukurs. Viņš cer, ka Kēnigszē vairs nebūs liels sals, kā Pasaules kausa posmā janvāra beigās, kad Martins Dukurs palika 6.vietā, bet Tomass Dukurs sacensības pabeidza devītajā pozīcijā. 

Tādos aukstos apstākļos latviešu skeletoni diez kā neslīd, un arī gatavošanās startam lielā salā nav tā labākā, atzina Dainis Dukurs. Turpretim, ja gaisa temperatūra būs ap nulli un sacensību dienā nedaudz pakāpsies plusos, tad visam vajadzētu būt kārtībā.

Pasaules čempionāts Kēnigszē trasē sāksies jau šajā nedēļas nogalē ar bobsleja divnieku ekipāžu sacensībām. Pa diviem braucieniem bobslejisti veiks sestdien un svētdien. Startēs visi trīs Latvijas piloti Oskars Melbārdis, Oskars Ķibermanis un Uģis Žaļims ar saviem stūmējiem.

Abas sacensību dienas bobsleja divnieku mači sāksies plkst. 11.30 pēc Latvijas laika, un sacensībām tiešraidē varēs sekot LTV7 un lsm.lv.

Pasaules čempionātu iepriekš gan bija paredzēts aizvadīt Sočos, tomēr, rēķinoties ar vairāku valstu sportistu, tostarp Latvijas skeletonistu atteikumu startēt Krievijas olimpiskajā trasē, Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) decembrī ieviesa izmaiņas un sacensības pārcēla uz Kēnigszē trasi Vācijā. Lai gan sportistu lielākie iebildumi bija pret sacensību rīkošanu Krievijā, ko vaino valsts atbalstītas dopinga sistēmas uzturēšanā, IBSF atteikums Sočiem bija ieturēts neitrālākā formā, norādot uz pretrunīgo gaisotni, kas novērstu galveno uzmanību no sportiskiem notikumiem trasē.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Jaunākie

Populārākie
Interesanti