MTB riteņbraucējs Pētersons 23.vietā pasaules čempionātā olimpiskajā krosā

Pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanas olimpiskajā krosā (MTB XCO) vienīgais Latvijas pārstāvis elites grupā Arnis Pētersons sestdien Austrālijā finišēja 23.vietā, sasniedzot sezonā vienu no labākajiem saviem rezultātiem, liecina rīkotāju informācija.

Par trīskārtēju pasaules čempionu kļuva šveicietis Nino Šurters, kurš finišēja pēc stundas, 27 minūtēm un 44 sekundēm. Sudraba medaļu 74 dalībnieku konkurencē izcīnīja čehs Jaroslavs Kulhavijs, bet bronzu nopelnīja uzvarētāja tautietis Tomass Litšers.

Pētersons no uzvarētāja atpalika četras minūtes un četras sekundes. Startā Pētersonam bija 53. numurs, bet trasē viņš arvien uzlaboja pozīcijas un finišā pietuvojās otrajam desmitam. Tehniska ķibele Pētersonam gadījās pirmā apļa vidū, kad viņš jau bija pakāpies uz 35.vietu, bet riepas plīsuma dēļ atkrita uz 48. pozīciju, pavēstīja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Šosezon labākais sasniegums Pētersonam bija pirmajā Pasaules kausa posmā Čehijā, kur, startējot no beigām, trenera Vilmāra Tomsona audzēknis izcīnīja 20. vietu.

Jau vēstīts, ka U-23 grupā Mārtiņš Blūms piektdien Kērnsā ieguva 14.vietu.

Austrālijā Latviju pārstāvēs arī juniore Paula Žibasa, kura svētdien Kērnsā startēs MTB nobrauciena disciplīnā.