MTB krosa riteņbraucējs Blūms uzvar U-23 Pasaules kausa kopvērtējumā

Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā kalnu riteņbraukšanā (MTB) olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā Mārtiņš Blūms svētdien Itālijā izcīnīja otro vietu un pārliecinoši kļuva par uzvarētāju kopvērtējumā U-23 vecuma grupā, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Latvijas komandas ZZK sportists Blūms jau pirms pēdējā posma bija pārliecinošs līderis sezonas kopvērtējumā, un cēsinieka pozīcijas teorētiski varēja apdraudēt tikai itālietis Nadirs Koledani, kurš atpalika 77 punktus. Abi pretendenti pēdējās sacīkstēs Valdisolē startēja no pirmās rindas.

Koledani otrajā no sešiem distances pamatapļiem nostiprinājās vadībā, savukārt Blūms brauca otrajā pozīcijā, kurā arī finišēja. Koledani rezultāts bija viena stunda, 24 minūtes un 34 sekundes, turpretim 22 gadus vecais Blūms viņam zaudēja minūti un četras sekundes.

Pirmo reizi Latvijas kalnu riteņbraukšanas vēsturē kādam sportistam izdevās triumfēt Pasaules kausa kopvērtējumā. Blūms šosezon startēja apbrīnojumi stabili, kas bija viena no galvenajām panākuma atslēgām. Blūms sešos Pasaules kausa posmos guva divas uzvaras un piecas reizes kāpa uz pjedestāla.

Sezonas noslēdzošais starptautiskais starts ZZK sportistiem Blūmam un Arnim Pētersonam, kā arī latviešu junioru MTB sportistei nobraucienā Paulai Žibasai būs pasaules čempionāts kalnu riteņbraukšanā, kas no no 5. līdz 10. septembrim notiks Austrālijā.