Paralimpiete Dadzīte triumfē arī diska mešanā, pasaules čempionātā izcīnot trešo zeltu

Latvijas paraolimpiete Diāna Dadzīte piektdien Londonā triumfēja pasaules čempionāta vieglatlētikā diska mešanā, pievienojot vēl vienu godalgu šķēpa mešanā un lodes grūšanā izcīnītajām zelta medaļām.

Sacensībās, kur piedalījās sportistes medicīnas grupās F54 un F55, Dadzīte savā labākajā mēģinājumā disku meta 23,18 metru tālumā, kas latvietei ir jauns personīgais rekords.

Pārējos mēģinājumos viņa disku meta 21,89, 23,11, 22,55 22,67 un 23,04 metrus. Zīmīgi, ka neviena no konkurentēm nepārspēja pat Dadzītes vājāko rezultātu.

Otro vietu ar 21,30 tālu metienu izcīnīja kolumbiete Erika Marija Kastano-Salasara, bet trešā ar 19,25 metriem bija ķīniete Jaņa Livana.

Pērn Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs Dadzīte izcīnīja zelta medaļu šķēpa mešanā un bronzu diska mešanā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam šajā pasaules čempionātā Dadzīte ieguva zelta medaļas arī lodes grūšanā un šķēpa mešanā. Tāpat par čempionu kronēts Dmitrijs Silovs, kurš uzvarēja šķēpa mešanas sacensībās, bet titulētais Aigars Apinis ieguva sudrabu diska mešanā, zeltu zaudējot vien noslēdzošajās metienu sērijās.

Tikmēr Edgars Bergs izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionāta lodes grūšanas sacensībās savā medicīnas grupā, bet Ingrīda Priede bija septītā diska mešanas sacensībās, kur sportistes sacentās medicīnas grupās F37 un F38. Priedei svētdien paredzētas sacensības arī lodes grūšanā.

Augustā turpat Londonas Olimpiskajā stadionā norisināsies arī tradicionālais pasaules čempionāts vieglatlētikā.