Vankūveras ziemas olimpiskās spēles - Latviju sudraba medaļas priecē un kremt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ikvienu olimpisko spēļu rota ir svinīgā atklāšanas ceremonija. Spēļu rīkotāji cenšas pārtrumpot viens otru vērienīgumā, daudzveidībā un unikalitātē. Šim mērķim tiek tērēti milzu līdzekļi un visaugstākās raudzes radošais potenciāls. Ne velti spēļu atklāšanu 21.ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā 2010.gadā producēja slavenie režisori Deivids Atkins un Injesius Džonss, kuri veidoja arī vērienīgo Sidnejas spēļu atklāšanu pirms 10 gadiem.

Ņemot vērā pašu pieredzi, kad Kalgari, atklājot spēles, valdīja  stindzinošs aukstums, Vankūverā pirmo reizi atklāšana notika apjumtā arēnā. Un pirmo reizi olimpisko uguni iededza divās vietās - vispirms arēnā, tad krastmalas promenādē, kur tā liesmoja visu spēļu laiku. Turklāt uguni iededza piecas Kanādas sporta izcilības - hokejists Veins Greckis, basketbolists Stīvs Nešs, slēpotāja Nensija Grīna, ātrslidotāja Katrina Lemeija un paralimpietis Riks Hansens. 

20.ziemas olimpiskās spēles Vankūverā
00:00 / 03:56
Lejuplādēt

Vankūverā neizpalika arī jauni dalības rekordi - ap 2600 sportistu no 82 valstīm, arī Latvijai piesakot savu kuplāko olimpisko delegāciju - 52 sportistus, 23 hokejistus ieskaitot.

Kamaniņbraucējai Annai Orlovai, kura izcīnīja 13.vietu, šīs bija sestās olimpiskās spēles.

Anna Orlova Vistleras trasē
Anna Orlova Vistleras trasē

Debitants Haralds Silovs kā pirmais sportists spēļu vēsturē vienā dienā startēja divos sporta veidos - ātrslidošanā un šorttrekā, visās trijās distancēs uzrādot stabilu sniegumu.

Haralds Silovs 5000 metru distancē ātrslidošanā
Haralds Silovs 5000 metru distancē ātrslidošanā

Visrūdītākie pasaules trasēs likās biatlonisti, taču šoreiz veiksme nebija viņu pusē… Uz augstām vietām bija pamats cerēt bobslejistiem ar Jāni Miņinu galvenajā lomā, viņam piederēja pat olimpiskās Vistleras trases pasaules ātruma rekords (153,03 km/h), bet kārotās medaļas vietā nācās gulties Vankūveras slimnīcā. Un tomēr Edgara Maskalāna vadītais divnieks bija astotais, četrinieks -11.

Edgara Maskalāna divnieka ekipāža
Edgara Maskalāna divnieka ekipāža

Hokejā šis bija ceturtais olimpiskais turnīrs ar NHL profesionāļu dalību. Latvijai trešais olimpiskais starts pēc kārtas, šoreiz nevietā paklūpot pret čehiem, kas liedza iekļūt ceturtdaļfinālā. Kopumā vien 12.vieta.

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kārlis Skrastiņš spēlē pret Slovākiju
Latvijas hokeja izlases kapteinis Kārlis Skrastiņš spēlē pret Slovākiju

Bet saldēdienam kamanas un skeletons. Andra un Jura Šicu divnieks iepriekšējos pasaules čempionātos bija finišējis 18.un 19.vietā, olimpiskās sezonas Pasaules kausos augstāk par 6. vietu tēmēts netika, un, arī pošoties Vankūverai, optimisma nebija īpaši daudz. Bet brāļi pārsteidza visus un pārspēja paši sevi - Latvijai pirmā sudraba medaļa ziemas olimpiskajās spēlēs.

Andris (pa kreisi) un Juris Šici svin olimpiskā sudraba izcīnīšanu
Andris (pa kreisi) un Juris Šici svin olimpiskā sudraba izcīnīšanu

Martins Dukurs uz 2010.gada spēlēm devās kā favorīts, Pasaules kausa ieguvējs, Eiropas čempions… Tomēr līdz goda pjedestāla augstākajam pakāpienam nedaudz pietrūka – Martinam 3:29,80, olimpiskajam čempionam kanādietim Džonam Montgomerijam 3:29,73.

Martins Dukurs (pa kreisi) uz Vankūveras olimpiskā pjedestāla
Martins Dukurs (pa kreisi) uz Vankūveras olimpiskā pjedestāla

Martina sudrabs bija Latvijai otrais olimpiskajās spēlēs. Tomasam Dukuram atkal ceturtā vieta kā pielaulāta…

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti