Krievija dopinga dēļ šķiras no vēl trim Soču olimpiskajām medaļām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisija, kas izmeklē dopinga pārkāpumus Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, anulēja četru Krievijas distanču slēpotāju rezultātus, atņemot mājiniekiem vēl trīs medaļas, ceturtdien informēja aģentūra RIAN. Maksimam Viļegžaņinam, Aleksejam Petuhovam, Jevgēņijai Šapovalovai un Jūlijai Ivanovai diskvalifikācijas dēļ uz mūžu būs liegts piedalīties olimpiskajās spēlēs.

Sodītajā četrotnē sudraba medaļas Sočos saņēma Viļegžaņins 50 kilometru distancē, komandu sprintā pārī ar Ņikitu Krjukovu un 4x10 kilometru stafetē. Tiesa, zelta medaļu 50 kilometros varētu pārmantot Viļegžņina tautietis Iļja Černousovs, kurš finišā bija trešais aiz Aleksandra Ļegkova, kam uzvaru dopinga dēļ atņēma jau iepriekš, un Viļegžaņina. Tādējādi SOK komisijas jaunākais lēmums faktiski varētu Krievijai atņemt tikai divas medaļas.

Krievijas Slēpošanas federācijas prezidente Jeļena Vjalbe paziņoja, ka visu sportistu diskvalifikācijas tiks apstrīdētas Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā. 

SOK komisija, kas izskata iespējamu organizētu dopinga sistēmu Krievijas sportā Soču ziemas olimpiskajās spēlēs ir uzklausījusi arī Krievijas medaļniekus skeletonā un bobslejā, bet lēmums vēl nav paziņots.

No divām Soču olimpiskajām medaļām Krievija šķīrās pagājušajā nedēļā - par antidopinga noteikumu pārkāpumiem uz mūžu diskvalificēja distanču slēpotājus Aleksandru Ļegkovu un Jevgēņiju Belovu. SOK diskvalifikācija vismaz pagaidām attiecas tikai uz olimpiskajām spēlēm un neietekmē sodīto sportistu iespējas startēt citās sacensībās. 

Visas lietas tiek izskatītas kā izrietošas no ziņojuma, kurā vēstīts par rūpīgu Krievijas dopinga sistēmu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs un pirms tām. SOK iepriekš arī izveidoja grupu, kam jāizvērtē Soču dopinga skandāls kopumā, kas var ietekmēt Krievijas izredzes startēt Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. SOK prezidents Tomass Bahs pauda cerību, ka SOK izpildkomiteja lēmumu par Krieviju spēs pieņemt šogad, lai tik nopietns jautājums nemestu ēnu uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.

SOK komisijas darba pamatā ir 2016.gada jūnijā publicētais Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas ziņojums, kurā vēstīts par dopinga analīžu paraugu aizstāšanu ar iepriekš sagatavotu urīnu. Uzdevums izmeklēšanai nav bijis viegls, jo, pēc Osvalda teiktā, jāizskata jautājumi, kuros nav izstrādāts rīcības protokols, kā arī jānodrošina, lai pieņemtos lēmumus nevarētu juridiski efektīvi apstrīdēt.

Dopinga pārkāpums ir ne tikai pozitīvas analīzes, bet arī neatļauta manipulēšana ar paraugiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti