Gaidāmais lēmums par Krievijas olimpiešu startu Phjončhanā grūti prognozējams

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomiteja otrdien Lozannā balsojumā izlems, vai Krievijas sportistiem būs iespēja februārī startēt Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Iespējams, Krievijas sportisti olimpiādē piedalīsies, bet neitrālu atlētu statusā, tomēr prognozēt SOK gaidāmo lēmumu ir sarežģīti, jo savi atbalstītāji ir dažādiem risinājumiem.

SOK izpildkomiteja lēmumu pieņems pēc divu savu komisiju atzinuma uzklausīšanas. Šveices jurista Denisa Osvalda vadītās SOK disciplinārās komisijas uzdevums bija izpētīt jautājumu par Krievijas sportistu dopinga analīzēm Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, savukārt bijušā Šveices prezidenta Samuela Šmida vadītās vēl vienas SOK komisijas ziņā bija noskaidrot Krievijas amatpersonu lomu iespējamu dopinga pārkāpumu slēpšanā. 

Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai jāpieņem lēmums par Krieviju
00:00 / 01:28
Lejuplādēt

Izpildkomiteja visu dienu jau no deviņiem rītā apspriedīs situāciju, bet lēmums kļūs zināms tikai apmēram plkst. 20.30 pēc Latvijas laika. Pagaidām nojaušams, ka atbalstītāju skaits apmēram ir vienāds abās nometnēs.

Ir gan Krievijas izslēgšanas aizstāvji, gan tādi, kas šādu risinājumu neatbalsta.

Ja Krieviju no Phjončhanas olimpiādes izslēgs, interese par spēlēm mazināsies un nodrošinās SOK mazākus ienākumus. Tomēr taisnīgums pret sportistiem prasītu Krievijas izslēgšanu.

Lozannā ieradušies daudzi žurnālisti, arī no Vācijas televīzijas ARD, kas izveidoja filmu par Krievijas krāpšanos ar dopingu Sočos. Tagad top otra filma par to, kā Krievija mēģinājusi visu noslēpt, piedāvājot samaksāt 160 miljonus dolāru. 

SOK disciplinārā komisija, iepriekš pamatojot olimpiskās zelta medaļas atņemšanu Krievijas slēpotājam Aleksandram Ļegkovam, atzina par uzticamiem bijušā Maskavas antidopinga laboratorijas vadītāja Grigorija Rodčenkova liecības par plašo dopinga krāpšanas sistēmu, kas Krievijā tika īstenota ar valsts struktūru atbalstu. SOK komisija ir vienisprātis ar Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgo komisiju par tās izdarītajiem slēdzieniem un pārliecinājusies, ka Krievijā gadiem ilgi ar dažādām metodēm īstenota sportistu pasargāšana no dopinga kontroles. 

Šogad novembrī SOK diskvalificēja 25 Krievijas sportistus par dopinga pārkāpumiem Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, un, iespējams, tas vēl nav gala skaitlis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti