Drošība Phjončhanā augstā līmenī; 3600 eiro sods par dāmas apķeršanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Olimpiskās spēles un drošība - divas neatdalāmas lietas. Organizatori šim nolūkam vienmēr iegulda milzīgus resursus. Uz Phjončhanu uzaicināti gandrīz visi olimpisko spēļu dalībvalstu policijas pārstāvji, kuri ieņem vadošus amatus, arī Latvijas Valsts policijas priekšnieka vietnieks Artis Velšs.

Aptuveni 30 valstu drošībnieki dzīvo un strādā kādā noslēpumainā vietā – vien zināms, ka tā atrodas aptuveni 70 km attālumā no spēļu norises vietas. Ik rītu operatīvajā centrā notiek sanāksmes, kur izrunā visus iepriekšējās dienas incidentus un apspriež drošības jautājumus.

Katram ārvalstu drošībsargam ir piešķirts asistents – vietējais policists. Velša asistents ir Taivoks, kurš policijā strādā vairāk nekā 20 gadu. Lai tiktu pie iespējas strādāt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, viņam bija jāiztur īpašs konkurss. Sarunā ar LTV Taivoks neslēpa prieku par šādu iespēju.

Lai arī viss ir šķietami mierīgi, incidenti notiek. Piemēram, Lietuvas žurnālisti tika aizturēti pēc tam, kad no kalna ar dronu mēģināja uzfilmēt dabasskatus. Drons jau atdots lietuviešiem, taču vēl nav zināms, cik liels būs naudassods.

Daudzi noteikti dzirdējuši par hokeja nūjām, ko Somijas hokeja komandai nozadzis kāds Latvijas pilsonis. Velšs ar smaidu pastāstīja, ka, visticamāk, alkohola reibuma dēļ šis vīrs ar visai kriminālu pagātni bija pagājis garām visām drošības sistēmām.

"Šis gadījums vairāk tika vērtēts no drošības aspekta,” pastāstīja Velšs, norādot ka šādi pierādījās, ka cilvēki no ielas var iekļūt tikai sportistiem paredzamās vietās.

Šobrīd lielāko naudassodu – vairāk nekā 3,6 tūkstošus eiro izpelnījies kāds eiropietis, kurš pārāk familiāri izturējies pret kādu vietējo dāmu.

“Viņu kultūrā nav pieņemts, ka kādu cilvēku ir iespējams fiziski aizturēt, aizskart, pagrūst – tas tiek uzskatīts par ļoti rupju cilvēka cieņas un goda aizskaršanu,” norādīja Velšs.

Šādi incidenti bijuši vairāki. Rietumu kultūras cilvēkam tas ir grūtāk saprotams, ka vietējās sievietes nedrīkst pacelt, mēģināt nobučot vai apskaut. Ir policija, kas šos gadījumus fiksē.

Dienvidkorejā ir ļoti zems noziedzības līmenis, un Velšs to saista ar vietējo kultūru. “Viņi ir atvērti un godīgi cilvēki,” pauda Latvijas likumsargu pārstāvis Phjončhanā. Viņš arī pastāstīja kādu gadījumu, kas pierāda šo hipotēzi – nesen kāds amerikānis taksometrā aizmirsis savu “iPhone”. Taksists to uzreiz atdevis policistam, un pēc minūtēm 20 aizmāršīgais amerikānis jau atguvis savu īpašumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti