Dainis Dukurs: Sportā valda spēki, pret kuriem antidopinga uzraugi ir bezspēcīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Politikas un naudas ietekme lielajā sportā ir nepārprotama un mēdz būt spēcīgāka par godīgas spēles principiem, tādēļ nebūs brīnums, ja Krievijas sportisti arī pēc dopinga atmaskojumiem startēs Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, Latvijas Radio ceturtdien teica Latvijas skeletona izlases treneris Dainis Dukurs.

Dukurs ir pārliecināts, ka Krievijas sportisti bobslejā un skeletonā Phjončhanā startēs, ja Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) pietrūks dūšas un tā ļaus katrai starptautiskajai sporta veida federācijai pieņemt savu lēmumu par Krievijas dalību. Līdzīga situācija bija pirms 2016.gada Rio olimpiskajām spēlēm, SOK nododot lemšanas pilnvaras par Krievijas sportistu dalību sporta veidu federācijām.

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) ir atkarīga no Krievijas "Gazprom" naudas, tādēļ tā nepieņems lēmumus, kas vērstos pret Krievijas sportistiem, paskaidroja Dukurs. Viņš ir pārliecināts, ka IBSF par citu valstu sportistiem neiestāsies. 

Lai gan Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā izmeklēšanas komisija Ričarda Maklarena vadībā sniedza skaidru vēstījumu par Krievijas pārkāpumiem Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, aizdomās turētie sportisti skeletonā un bobslejā turpina startēt. Krievija darbojas visatļautības gaisotnē un neļauj WADA piekļūt Maskavas laboratorijas analīzēm, kas varētu atmaskot līdzšinējos pārkāpumus, sacīja Dukurs.

Sporta pasaulē valda pavisam citi spēki, un WADA ir pret to bezspēcīga, atzina Martina un Tomasa Dukuru tēvs. Viņš uzsvēra, ka Maskavas laboratorijā notiekošais nebija noslēpums, taču politiskās un naudas spēles ir stiprākas par principiem. 

Jau vēstīts, ka Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) dibinātāji ceturtdien Seulā atteicās atzīt Krieviju par atbilstošu antidopinga kodeksam, kas raisa jautājumus par iespēju Krievijas sportistiem zem sava karoga startēt 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Valstīm un sporta veidu federācijām jāatbilst WADA kodeksa prasībām, lai piedalītos olimpiskajās spēlēs.

WADA sekoja tās neatkarīgās komitejas ieteikumam, kas nesaskatīja iespēju atjaunot Krievijas nacionālās antidopinga organizācijas (RUSADA) darbību. WADA neatkarīgās komitejas vadītājs Džonatans Teilors pauda pārliecību, ka Krievijas dopinga programma bija noorganizēta un tika vadīta augstākajā valsts struktūru līmenī. RUSADA pilnvaras ir apturētas, kopš 2015.gadā WADA sāktā izmeklēšana atklāja Krievijā ar valsts atbalstu īstenotu dopinga programmu. 

Nosakot olimpisko spēļu dalībniekus, absolūtas lemšanas pilnvaras ir Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK), kas par Krievijas dalību Phjončhanas spēlēs lems sanāksmē Lozannā no 5. līdz 7. decembrim.

WADA nenoliedz, ka Krievijā ir sperti nozīmīgi soļi antidopinga sistēmas atjaunošanā, tomēr joprojām nav atzīts Ričarda Maklarena vadītās WADA izmeklēšanas komisijas ziņojums, kas atklāja Krievijā uzturēto dopinga sistēmu, kā arī nav nodrošināta antidopinga kontrolieru piekļuve atlētiem, kas uzturas slēgtās pilsētās. Krievija arvien atsakās nodot WADA Maskavas laboratorijā glabātos dopinga analīžu paraugus, aizbildinoties ar pašmāju struktūru veiktu izmeklēšanu.

Krievijā atzina, ka valsts antidopinga sistēma nedarbojās pienācīgi, taču visās likstās vainoja dažas atsevišķas negodprātīgas personas, bet valsts struktūru vainu kategoriski noliedza. 

Krievijas atlētiem, iespējams, vienīgā iespēja startēt Phjončhanā būs zem olimpiskā, nevis savas valsts karoga. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti