Motokrosa braucējam Sabulim 14.vieta Eiropas čempionāta posmā

Latviešu motokrosa braucējs Kārlis Sabulis nedēļas nogalē Nīderlandē izcīnījis 14.vietu Eiropas čempionāta otrā posma sacensībās 250 kubikcentimetru klasē (EMX250).

Sabulis pirmajā braucienā sestdien finišēja piektais. Savukārt svētdien otrajā braucienā viņš ilgstoši cīnījās par pirmo sešinieku, taču beigās ieņēma 22.vietu.

Latvietis posmā tika pie 16 punktiem, kas etapā viņam deva 14.vietu. Tikmēr uzvaru izcīnīja aprīļa sākumā Latvijas čempionāta pirmajā posmā startējušais soms Miro Sihvonens, kurš bija ātrākais abos braucienos un tika pie 50 punktiem.

Kopvērtējumā EMX250 klasē Sabulis ar 54 punktiem ir piektais, bet līderpozīcijā ar 90 punktiem ir Sihvonens.

Tikmēr EMX125 klasē Rainers Žuks pirmajā braucienā ieņēma 34.vietu, bet otrajā veica tikai deviņus apļus un tika klasificēts 36.pozīcijā, tādējādi paliekot bez punktiem.

Pirms divām nedēļām notikušajā Eiropas čempionāta pirmajā posmā Sabulis divu braucienu summā izcīnīja augsto ceturto vietu. Viņš pērn noslēdza divu gadu līgumu ar "Yamaha" rūpnīcas pārstāvi Eiropā "Yamaha Motor Europe" un šosezon viņš pārstāv "Astes4-Tesar" komandu.

Pagājušajā sezonā Sabulis, izlaižot trīs no desmit posmiem, EMX250 klasē kopvērtējumā izcīnīja 14.vietu. Tāpat viņš startēja trijos pasaules čempionāta etapos MX2 klasē, katrā no sešiem braucieniem tiekot pie kopvērtējuma punktiem.

Turpat Valkensvārdā norisinās arī pasaules čempionāta sestais posms - Eiropas "Grand Prix" -, kurā uz starta MX2 klasē dosies Pauls Jonass.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi, bet Latvijas etaps Ķegumā būs nākamais posms pēc Eiropas Lielās balvas izcīņas.