Kamaniņbraucēji Kivlenieks un Zirne nekvalificējas pamatsacensībām Oberhofā

Kamaniņu braucēji Inārs Kivlenieks un Ulla Zirne piektdien Nāciju kausa sacīkstēs Oberhofas trasē, Vācijā, nekvalificējās Pasaules kausa posma pamatsacensībām, kas risināsies sestdien un svētdien, liecina rīkotāju informācija. Labāko rezultātu Latvijas izlasē sasniedza divnieka ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, kas ieguva otro vietu. Elīza Cauce sieviešu priekšsacīkstēs bija trešā.

Pēc rezultātiem Nāciju kausa sacensībās startam Pasaules kausa posmā vēl kvalificējās Kristers Aparjods, Artūrs Dārznieks un divnieka ekipāža Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs. Andra Šica/Jura Šica diviniekam dalība Pasaules kausa posmā ir nodrošināta pēc rezultātiem iepriekšējos posmos.

Nāciju kausa ieskaitē startē sportisti, kam pēc iepriekš sasniegtiem rezultātiem nav garantēta dalība Pasaules kausa pamatsacensībās.

Divnieku ekipāžu konkurencē Gudramoviču/Kalniņu par 0,175  sekundēm apsteidza poļi Vojcehs Hmeļevskis/Jakubs Kovaļevskis, savukārt Putins/Marcinkēvičs finišēja 12. vietā, kas viņiem neliedza tikt tālāk.

Cauce noslēdza līderu trijnieku un kvalifikācijas uzvarētājai vācietei Džesikai Tībelei zaudēja 0,223 sekundes. Zirne ierindojās 13.vietā, paliekot pirmā aiz svītras, un Pasaules kausa posmam nekvalificējās arī 17.vietu ieguvusī juniore Kendija Aparjode.

Vīriešiem Aparjods ieguva 4.vietu, bet Dārznieks ierindojās 9. pozīcijā. Neveiksmīgi startēja Kivlenieks, kurš iepriekšējā posmā Nāciju kausā bija ātrākais, taču šoreiz pēc kritiena palika 34.vietā un bija pēdējais finišējušo dalībnieku konkurencē.

Sestdien startēs divnieki un sievietes, savukārt svētdien laureātus noteiks vīriešu sacensībās un stafetē. Pasaules kausa sezonā pēdējie trīs posmi notiks janvārī Oberhofā, Lilehammerē un Siguldā, kur tiks sadalītas arī Eiropas čempionāta medaļas.