Hokeja līdzjutēju piepildītajā “Arēnā Rīga” kanādiešu speciālista Boba Hārtija trenētā Latvijas hokeja izlase svētdien pārbaudes spēlē ar 0:2 piekāpās Kanādas olimpiskajai valstsvienībai, kas izmēģināja savus spēkus pirms došanās uz Dienvidkoreju, liecina organizatoru informācija.

Spēles ievadā aktīvāki bija kanādieši, un jau trešajā minūtē ripa ieslīdēja Elvja Merzļikina, kurš nule kā bija ieradies no Šveices, sargātajos vārtos. Pēc tam latvieši pamodās, aizvadot līdzvērtīgu spēli.

Ripa ieslīd Elvja Merzļikina sargātajos vārtos

Vienu brīdi uz laukuma izcēlās asumi – Gints Meija sadūrās ar Karlu Stoleriju, un šajā incidentā iesaistījās arī citi spēlētāji, izraisot kautiņu.

Meijas un Stolerija sadursme izraisa kautiņu

Brīnišķīga iespēja gūt vārtus bija Mārtiņam Karsumam, taču viņa raidītā ripa vārtos netrāpīja.

Karsumam neizdodas gūt vārtus

Taču tas spēles gaitu nesalauza - spēles rezultātu Latvijas izlasei izlīdzināt neizdevās.

Pirmās trešdaļas spilgtākie brīži

“Nervozitāte mazliet bija. Laikam pēc tā gola, ko ielaidām, bišķi savācāmies,” pirmajā pārtraukumā LTV atzina Karsums. Viņš norādīja, ka šāda spēle, kā ar Kanādu, fiziski aktīva, viņam ļoti patīk.

Intervija ar Mārtiņu Karsumu

Karsums atklāja, ka šīs sezonas ievadā viņam bijušas traumas, kā arī pati sezona nav vedusies labi, tādēļ viņa klubs Maskavas “Dinamo” nav gribējis sākumā spēlētāju laist uz Rīgu. Taču iejaukusies Latvijas Hokeja federācijas (LHF) vadība, un spēlētājs ieradās Rīgā, lai gan jau nākamajā dienā viņam jādodas atpakaļ uz Maskavu.

Spēli vēroja arī treneris un bijušais valstsvienības spēlētājs Aigars Cipruss, kurš LTV norādīja, ka Kanādas izlase ir cīņasspara pilna komanda, kas gatavojas olimpiskajām spēlēm un gatava rādīt labāko sniegumu. “Spēle ļoti interesanta, šeit sen nav bijusi tāda atmosfēra,” līdzjutēju piepildīto arēnu un jauko gaisotni paslavēja Cipruss.

Intervija ar Aigaru Ciprusu

“Tā ir fantastika, ka ir tāda iespēja, ka Kanādas olimpiskā izlase gatavojas Latvijā,” uzsvēra Cipruss, atklājot, ka daudz hokeja treneru ir vērojuši kanādiešu atklāto treniņu. Tas, viņaprāt, ļauj vairāk mācīties.

Otrās trešdaļas 11. minūtē Kanāda vēlreiz guva vārtus - šoreiz meistarīgi savu iespēju izmantoja Mets Robinsons, apspēlējot Merzļikinu.

Mets Robinsons gūst vārtus Kanādas izlases labā

Trešdaļas beigās Latvijas izlase sāka spēlēt aizvien aktīvāk un neoplnīja arī vairākumu, taču pašās trešdaļas biegās, un to izmantot rezultāta starpības samazināšanai neizdevās.

Otrās trešdaļas spigtākie brīži

“Kaut kā atdodam viegli ripu,” tā pēc otrās trešdaļas izteicās valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš. Viņš norādīja, ka kanādieši izskatās labāki un svaigāki un uzspiež savu spēli.

Kapteinis nenoliedza, ka Latvijas izlases rindās ir arī pa kādam brāķītim. Kā nekā komandā daudz jaunu puišu, un viņi ir satraukušies. “Domāju, ka trešajā trešdaļā uzlaopsim savu spēli,” sprieda Daugaviņš.

Intervija ar Kasparu Daugaviņu

“Kad Kanāda uzvelk kreklu ar savu emblēmu, viņi ir neapturami, lai arī kādā sastāvā,” pretinieku patriotismu uzsvēra Ņižņijnovgorodas “Torpedo” spēlētājs Daugaviņš. Viņš norādīja, ka olimpiādē, lai arī kanādieši nav favorīti, viņi viegli nepadosies.

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols pauda prieku, ka skatītājiem un viņam pašam patīk sarūpētie hokeja svētki. “Svarīgākais ir tas, ka esam pierādījuši, ka jaunās Latvijas hokeja federācijas vilnis turpinās,” norādīja Koziols. “Mēs ceram arī naudu nopelnīt, protams, bet galvenais ir emocijas, hokeja attīstība un nākotne,” piebilda LHF ģenerālsekretārs.

Intervija ar Viesturu Koziolu

Uz jautājumu, vai Kanādas izlase vēl varētu atbraukt uz Latviju uz pārbaudes spēlēm, Koziols to noliedza, sakot, ka jāmēģina dabūt uz Latviju citas izlases, piemēram, ASV.

Spēles noslēdzošā trešdaļa iesākās ar Latvijas izlases vairākumu, taču laika bija par maz, lai izveidotu patiešām bīstamus brīžus. Turpinājumā spēle sekoja diezgan augstā tempā. Daudzkārt glābējs bija Merzļikins. Pēdējās sekondēs Merzļikins tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, un tajā brīdī uz divām minūtēm tika noraidīts arī Stolerijs, radot Latvijas izlasei iespēju noslēgt šo spēli vairākumā, taču rezultāts uz tablo nemainījās.

Latvijas izlases uzbrukums pašā spēles noslēgumā

“Saguris. Pirmo reizi man tā trāpījās, ka trijās dienās trīs spēles jāspēlē,” jau pēc zaudējuma Kanādai atklāja Merzļikins. Viņš Rīgā ielidoja tikai plkst. 16, un gandrīz uzreiz no lidostas bija jādodas uz arēnu. “Tas nav attaisnojums, bet labāku sniegumu es no sevis negaidīju,” atzina šā brīža pirmais vārtsargs Latvijas izlasē.

Pēcspēles intervija ar Elvi Merzļikinu

Par šo spēļu praksi Elvis bija ļoti priecīgs, jo spējis saprast, ko nozīmē kanādiešu hokejs.  “Kanādieši ir nenormāli ātri,” novērojumos dalījās vārtsargs, norādot, ka olimpiādē turēs īkšķus par saviem komandas biedriem – šveiciešiem.

Pēcspēles intervija ar Aigaru Ciprusu

“Ļoti interesanta spēle,” jau pēc spēles atzina Cipruss. Sākums gan, viņaprāt, nebija labākais, taču pakāpeniski Latvijas izlases puiši kāpinājuši tempu un pēdējā trešdaļa jau pagājusi zem mūsu puišu spiediena. “Kanāda ir Kanāda, spēlē ļoti organizēti, ļoti cieši savu vārtu priekšā,” galvenos iemeslus, kādēļ Latvijas izlase nevarēja gūt vārtus, norādīja Cipruss.

Latvijas hokejisti atzīst Kanādas olimpiskās izlases pārākumu
00:00 / 04:26
Lejuplādēt
Pēc mača Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs uzsvēra, ka no kanādiešiem jāmācās komunicēšana savā starpā. Hārtlijs uzsvēra, ka kanādieši savā starpā runā daudz vairāk nekā latvieši. Latviešu uz ledus un soliņa esot klusi. Situācija Latvija izlasē šajā aspektā uzlabojoties, bet vēl esot tāls ceļš ejams. Mača laikā Hārtlijs vairākas reizes esot teicis spēlētājiem, lai vēro un klausās, kā savā starpā sarunājas kanādieši. Latvieši uz ledus esot radījuši labu spiedienu uz pretinieku vārtiem, taču visas ripas tvēra Skrivenss.

Kanādas valstsvienība pagājušajā nedēļā uzsāka treniņnometni Rīgā un šodien aizvadīs vēl vienu pārbaudes spēli, tiekoties ar Baltkrieviju.