Vārtsargu Raitumu atzīst par mēneša labāko hokejistu virslīgā

Par februārī vērtīgāko spēlētāju Latvijas hokeja virslīgā atzīts HK "Kurbads" vārtsargs Mārtiņš Raitums, piektdien informēja Latvijas Hokeja federācija. Raitums februārī sargāja vārtus trijās no komandas četrām spēlēm, kurās izcīnīja divas uzvaras, vidēji mačā ielaižot 2,37 ripas.

HK "Kurbads" ar Raitumu vārtos februārī izcīnīja divas uzvaras pār HK "Prizma” (2:1) un "Zemgale/LLU” (2:1). Raitums sekmēja arī HK "Kurbads” uzvaru pēdējā regulārā čempionāta spēlē pār HK "Prizma” (6:2), palīdzot Ogres komandai iegūt otro vietu regulārajā sezonā un nodrošinot izslēgšanas spēļu sākšanu pusfinālā.

Regulārajā sezonā Raitums HK "Kurbads” vārtus sargāja 23 no 30 spēlēm, kopumā laukumā pavadot 1363 minūtes, kas ir absolūti labākais rādītājs virslīgas vārtsargiem. Otro vietu ar 1045 minūtēm laukumā ieņem HK "Mogo” vārtsargs Henrijs Ančs.

Katra mēneša vērtīgāko spēlētāju pēc vairākiem kritērijiem nosaka komisija, kurā iekļauti virslīgas organizatori, galvenais tiesnesis un statistiķis.