U-18 hokeja izlase negūst vārtus pirmajā izdzīvošanas dueļa spēlē

Latvijas U-18 izlases hokejisti ceturtdien Slovākijā neguva vārtus un ar 0:2 zaudēja Baltkrievijas vienaudžiem pirmajā spēlē par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta elites grupā, liecina organizatoru informācija. Lai noturētos spēcīgāko valstu sabiedrībā, Latvijas hokejistiem sērijas turpinājumā nepieciešamas divas uzvaras.

Baltkrievijas izlasi vadībā otrā perioda beigās izvirzīja Igors Martinovs, bet Vladislavs Jerjomenko mača pēdējā minūtē raidīja ripu tukšos Latvijas vārtos. Latvijas izlase pēdējā trešdaļā neizmantoja četrus skaitliskos vairākumus, tostarp arī pēdējās minūtēs, kad vārtsargu Niklāvu Rauzu aizstāja ar laukuma spēlētāju.

Abas komandas piektdien Spišska Nova Vesā tiksies atkārtoti, un Latvijas uzvaras gadījumā trešais mačs risināsies svētdien.

Iepriekš grupas kārtā galvenā trenera Igora Smirnova vadītā Latvijas izlase zaudēja visās spēlēs, piekāpjoties Kanādas vienaudžiem (1:4), Šveicei (0:4) un pašreizējiem titula īpašniekiem somiem (2:7), kā arī mājiniekiem slovākiem (0:4). Neveiksmes visās spēlēs otrā grupā cieta Baltkrievijas jaunieši.

Ceturtdaļfinālos Somija spēlēs pret čehiem, Kanādas jauniešu pretinieki būs zviedri, bet Krievijas izlase dosies laukumā pret Slovākiju. Vēl vienu pusfinālistu noteiks ASV un Šveices hokejisti. Pasaules čempionāts jauniešiem augstākajā divīzijā beigsies svētdien. Pasaules čempionātā piedalās 10 valstu izlases, kas spēles aizvada Popradā un Spišska Nova Vesā.

Latvijas U-18 izlases hokejisti pasaules čempionātā augstākajā divīzijā startē trešo gadu pēc kārtas.