Tampabejas «Lightning» ar Gudļevski pieteikumā zaudē Stenlija kausa finālssērijas ceturtajā spēlē

Tampabejas "Lightning" vienība, kurā pirmo reizi šajā sezonā kā otrais vārtsargs tika pieteikts Kristers Gudļevskis, trešdien viesos ar 1:2 zaudēja Čikāgas "Blackhawks" hokejistiem Stenlija kausa izcīņas finālsērijā, kurā rezultāts kļuvis neizšķirts, informē organizatori.

Cīņā par prestižo kausu, kuru iegūs komanda, kas izcīnīs četras uzvaras, pēc četriem mačiem ir līdzsvars 2:2. Nākamā spēle sestdien notiks Tampabejas komandas laukumā.

Tampabejas komandas vārtus sargāja Andrejs Vasiļevskis, kurš atvairīja 17 no 19 metieniem, kamēr Gudļevskis tika pieteikts kā otrais vārtu vīrs, jo "Lightning" pirmais numurs Bens Bišops, kurš līdz šim bija piedalījies visās finālspēles, šoreiz traumas dēļ laukumā nedevās. Gudļevskis jau iepriekš kā trešais vārtsargs piedalījās "Lightning" treniņos, tomēr spēlēm pieteikts netika.

Uzvaru Čikāgas komandai trešajā periodā nodrošināja Brendons Sāds, kurš guva savus astotos vārtus šīs sezonas izslēgšanas spēļu turnīrā. Sādu atzina par spēles pirmo zvaigzni, bet otrās zvaigznes tituls tika "Blackhawks" vārtsargam Korijam Kraufordam, kurš atvairīja 24 no 25 metieniem.

Spēles rezultāts tika atklāts otrajā periodā, kad cīņas 27. minūtē precīzs bija Džonatans Teivzs. Vadībā laukuma saimnieki bija tikai piecas minūtes, jo Alekss Kilorns spēja panākt izlīdzinājumu.

Tampabejas pamatvārtsargs Bišops traumu guva sērijas otrajā spēlē, kurā "Lightning" uzvarēja ar 4:3, taču viņš laukumā devās arī nākamajā mačā, palīdzot komandai tikt pie panākuma ar 3:2 un sērija izvirzīties vadībā ar 2:1. Tampabejas komandas galvenais treneris Džons Kūpers pēc spēles sacīja, ka Bišops šajā sērijā vēl spēlēs. 20 gadus vecais Vasiļevskis pirmo reizi karjerā sāka Stenlija kausa izslēgšanas spēli, aizvadot tikai 20. maču Nacionālās hokeja līgas (NHL) karjerā.

Jau ziņots, ka sērijas pirmajā spēlē "Blackhawks" viesos uzvarēja ar 2:1, otrajā mačā savā laukumā "Lightning" revanšējās ar 4:3, bet trešajā cīņā viesos guva panākumu ar 3:2.

"Lightning" iepriekš vienīgo reizi Stenlija kausa finālā spēlēja 2004.gadā, kad izcīnīja prestižo trofeju. "Blackhawks" finālā spēlē 14.reizi. Čikāgas komanda kausu ieguvusi piecas reizes, no tām pēdējā bija 2013.gadā.

Gudļevskis otro sezonu aizvadīja "Lightning" fārmklubā Sirakūzu "Crunch", kas spēlē Amerikas hokeja līgā (AHL). Pēc sezonas AHL latviešu vārtsargu izsauca pievienoties treniņos "Lightning" komandai, līdz ar to Gudļevskis nevarēja pievienoties Latvijas izlasei pasaules čempionātā.

2013.gada NHL jauno spēlētāju draftā "Lightning" izvēlējās Gudļevski ar kopējo 123.numuru. Latviešu vārtsargs NHL debitēja pērn aprīlī, kad regulārā čempionāta mačā "Lightning" ar 3:2 pārspēja Kolumbusas "Blue Jackets", savukārt Gudļevskis atvairīja 36 no 38 pretinieku metieniem. Gudļevskis pagājušajā sezonā aizvadīja vienu pilnu spēli NHL regulārajā čempionātā un devās laukumā uz maiņu divos Stenlija kausa mačos.