Stenlija kausa ieguvējs Džonta olimpiskajā turnīrā būs ASV hokeja izlases kapteinis

ASV hokeja valstsvienības kapteinis Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu turnīrā būs Stenlija kausu ieguvušais Braiens Džonta, tomēr pirmdien nosauktajā izlases sastāvā viņš ir vienīgais tik nozīmīgu panākumu guvis spēlētājs. Pārējie Džontas komandas biedri ir četri studenti, Eiropas klubos spēlējoši profesionāļi un Ziemeļamerikas zemāku līgu dalībnieki.

Džonta NHL aizvadīja 15 sezonas un izlasē ir vienīgais ar olimpisko spēļu pieredzi. Pašlaik bez kluba esošais Džonta 2006.gadā piedalījās Turīnas olimpiskajās spēlēs, bet 2003.gadā kā uzbrucējs Ņūdžersijas "Devils" sastāvā izcīnīja Stenlija kausu.

Phjončhanā pirmo reizi kopš 1994.gada olimpiskajā turnīrā nepiedalīsies Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu hokejisti. NHL un Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nespēja vienoties par spēlētāju ceļojuma un apdrošināšanas izmaksu segšanu. 

ASV izlases treneris Tonijs Granato atzina, ka komandu gaida smags pārbaudījums, taču spēlētāji Phjončhanā pretendēšot uz medaļām. Pieci ASV izlases hokejisti klubu līmenī spēlē Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). Amerikāņiem Phjončhanā grupas kārtā būs jātiekas arī ar Krievijas hokejistiem, kuri gan startēs zem olimpiskā, nevis savas valsts karoga.

Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles notiks no 9. līdz 25.februārim.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Hokejs
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti