Starptautiskā Hokeja federācija gaidīs skaidrojumu par Krievijas olimpiešu komandu

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) vēl gaidīs Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) skaidrojumu par Krievijas spēlētāju dalību Phjončhanas olimpiskajā turnīrā, jo jārisina daudz iepriekš nepieredzētu jautājumu, aģentūrai TASS trešdien teica IIHF prezidents Renē Fāzels. 

SOK lēmums aizliegt Krievijai olimpiskajās spēlēs startēt zem sava karoga neizslēdz iespēju piedalīties hokeja komandai, kurā iekļautie spēlētāji arī būtu neatkarīgo atlētu statusā. SOK prezidents Tomass Bahs, paziņojot organizācijas izpildkomitejas lēmumu par Krievijas sodīšanu, uzsvēra, ka dopingā neiejauktiem Krievijas sportistiem būs iespēja neatkarīgu atlētu statusā startēt gan individuālajos, gan komandu sporta veidos.

Fāzels vēlas, lai Krievijas hokejisti Phjončhanā spēlētu, bet atteikuma gadījumā IIHF risinās jautājumu par aizstājēju valstsvienību. Tomēr par iespēju hokeja turnīrā spēlēt neatkarīgo atlētu komandai ir daudz neskaidrību, tādēļ no SOK būtu nepieciešams saņemt vadlīniju apkopojumu, teica IIHF prezidents.

Neatkarīgi atlēti olimpiskajās spēlēs iepriekš ir piedalījušies tikai individuāli, tādēļ situācija ar Krievijas hokejistiem ir unikāla, uzsvēra Fāzels.

Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles notiks no 9. līdz 25.februārim.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Hokejs
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti