Rīgas «Dinamo» rokrakstu nemaina - vieni gūti vārti un zaudējums Sočos

Rīgas "Dinamo" izbraukuma turpinājumā ceturtdien Krievijā ar 1:5 piekāpās HK "Soči" un cieta jau septīto zaudējumu pēc kārtas, liecina Kontinentālās hokeja līgas (KHL) informācija. Pēdējās septiņās spēlēs rīdzinieku maksimums uzbrukumā arvien ir vieni iemesti vārti, kas izredzes uz panākumiem nevairo.

Latvijas komanda ātri guva vārtus un cerības uz labvēlīgu iznākumu saglabāja vēl pēc otrās trešdaļas, kad bija iedzinējos ar 1:2, taču jau trešā perioda sākumā ielaida vēl divas ripas. Vārtus "Dinamo" guva Uvis Balinskis, savukārt mājiniekiem ar trim iemestiem vārtiem izcēlās Eriks O'Dels.

"Dinamo" pietika ar nedaudz vairāk kā minūti, lai skaitliskajā vairākumā Balinskis ar netveramu plaukstas metienu atklātu rezultātu. Ātrā hokejā laukuma saimniekiem trešdaļas vidū izdevās atjaunot neizšķirtu - O'Dels tika pie netraucēta metiena no tuvas distances.

Rīdzinieki vairāk uzbruka pēc pārtraukuma, bet līdz otrās trešdaļas vidum nonāca zaudētājos, kad zem Jāņa Kalniņa sargāto vārtu pārliktņa trāpīja Vadims Homickis. Neizdevās gūt vārtus arī vairākumā pret trim pretiniekiem, turklāt Kalniņam vēl nācās glābt pēc Šona Kolinsa izrāviena vienam pret vienu. Otrā perioda pēdējās minūtes lielākoties pagāja HK "Soči" zonā, un ripa pabija arī Dmitrija Šikina vārtos, tomēr tiesnesis atzina, ka Terijs Galiardi nospēlējis ar augstu paceltu nūju.

"Soči" trešā perioda sākumā piecās minūtēs panāca 4:1, iegūstot drošu trīs vārtu pārsvaru. Ātru izspēli precīzi noslēdza Simons Eneruds, bet pēc O'Dela metiena ripa trāpīja pa vārtu stabiņu un tīklā nonāca no Kalniņa muguras. Odels hettriku noformēja pāris minūtes pirms beigu svilpes ar trāpīgu metienu no vārtu priekšas.

Piecu spēļu izbraukumu "Dinamo" sāka ar zaudējumu Ufā pret "Salavat Julajev" (1:2), bet turpinājumā sestdien spēlēs Helsinkos pret "Jokerit", 18. septembrī pretinieki būs Kazaņas "Ak Bars" un 20.septembrī - Ņižņekamskas "Ņeftehimik".

Sezonā 11 spēlēs Rīgas "Dinamo" ir pieci punkti par viesos gūtām divām uzvarām, kas komandu jau stabili ierindo pēdējā -13.- vietā Rietumu konferencē.