Pitsburgas «Penguins» iegūst Stenlija kausu

Pitsburgas "Penguins" svētdien, 12.jūnijā, ar rezultātu 3:1 viesos pārspēja Sanhosē "Sharks" komandu un ceturto reizi kluba vēsturē kļuva par Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa ieguvējiem, liecina NHL informācija. Sērijā “Penguins” uzvarēja ar 4:2.

Par izslēgšanas turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina Pitsburgas kluba kapteini Sidniju Krosbiju, kurš iekrāja 19 rezultativitātes punktus.

Iepriekš klubs ieguva Stenlija kausu 1991., 1992. un 2009.gadā. "Penguins" kļuva par NHL vēsturē sesto komandu, kas Stenlija kausu izcīnīja pēc sezonā veiktām izmaiņām treneru sastāvā. Pitsburgas klubs sezonu sāka Maika Džonstona vadībā, bet 12.decembrī viņu aizstāja Maiks Salivans.

Finālsērijas pēdējā spēlē "Penguins" ne brīdi nebija iedzinējos un otrajā periodā pēc Krisa Letanga vārtu guvuma izvirzījās vadībā ar 2:1. Pēdējo ripu jau tukšos Sanhosē komandas vārtos mača priekšpēdējā minūtē iemeta Patriks Hornkvists.

Uzbrucējs Fils Kesels par komandas panākuma stūrakmeni nosauca vienmērīgi spēcīgo sastāvu ar četrām labām uzbrukuma maiņām.

"Sharks" pirmoreiz kluba 25 gadu vēsturē spēlēja Stenlija kausa finālā.