Pētersones vārti nodrošina Latvijas hokejistēm svarīgu uzvaru pār Poliju

Ievas Pētersones vārtu guvums spēles priekšpēdējā minūtē Latvijas sieviešu hokeja izlasei trešdien Katovicē nodrošināja uzvaru 5:4 pār mājiniecēm polietēm un saglabāja labas izredzes uz pirmo vietu pasaules čempionātā I divīzijas B grupā, liecina organizatoru informācija. Lai pasaules čempionātā pakāptos uz augstāku līmeni, Latvijas izlasei jāuzvar arī pēdējā spēlē.

Pētersone pret Poliju guva divus vārtus, taču uzvaras vērtē bija viņas precīzais metiens 87 sekundes pirms spēles beigu svilpes. Divreiz ripu mājinieču vārtos raidīja arī Anna Kubliņa, bet vienreiz izcēlās Jūlija Mihejenko.

Lolitas Andriševskas trenētās Latvijas hokejistes ne reizi nebija iedzinējos un divreiz sasniedza divu vārtu pārsvaru (3:1 un 4:2), tomēr Polijas hokejistes arvien spēja saglabāt intrigu un pēdējās trešdaļas vidū vairākuma izspēlē panāca neizšķirtu 4:4.

Lai pakāptos uz augstāku grupu, Latvijas izlasei piektdien jāpieveic slovākietes. Abām komandām ir pa deviņiem punktiem, un pirmo vietu ieņems vienība, kas būs pārāka savstarpējā duelī. Slovākijas valstsvienība trešdien ar 2:4 zaudēja Kazahstānai.

Jau vēstīts, ka pirmajās spēlēs Latvijas hokejistes bija pārākas par Itālijas izlasi (4:1) un Ķīnu (3:2), bet zaudēja Kazahstānai (1:2). Uz I divīzijas A grupu, kas ir pasaulē otrais augstākais līmenis, pakāpsies turnīra uzvarētājas. Arī pirms gada Latvijas izlase spēlēja pirmās divīzijas B grupā.