Olimpiskie hokejisti no Krievijas pārspēj čehus un sasniedz finālu

Pirmajā olimpiskā hokeja turnīra pusfinālā olimpiskie atlēti no Krievijas piektdien Phjončhanā ar 3:0 uzvarēja Čehijas izlasi, iekļūstot finālā. Viņu pretinieki tiks noskaidroti vēlāk piektdien, kad spēkosies Vācijas un Kanādas valstsvienības.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē pēc teicamas diagonālas piespēles rezultātu atklāja olimpisko atlētu uzbrucējs Ņikita Gusevs. Tomēr pēc vārtu guvuma čehi pieprasīja tiesnešus lūkoties video atkārtojumā, uzskatot, ka viens no spēlētājiem ir atradies vārtsarga laukumā, traucējot Pāvelam Fransusam atvairīt metienu. Pēc video izskatīšanas tiesneši pieņēma lēmumu, ka čehu iegrūstais spēlētājs nav uzskatāms par pamatojumu, lai vārtu guvumu neskaitītu.

Nepilnu pusminūti vēlāk Vladislavs Gavrikovs raidīja otro ripu čehu sargātajos vārtos. Pēc vārtu guvumu čehi sāka aktīvāk mesties uzbrukumā, mēģinot atgūt zaudēto, tomēr pat divas iespējas skaitliskajā vairākumā neļāva iekarot pretinieku vārtus.

Arī trešajā periodā olimpisko atlētu no Krievijas vārti palika neieņemti, un spēles pēdējā minūtē viņi raidīja trešo ripu jau tukšos čehu vārtos.

Otrs finālists tiks noskaidrots Vācijas un Kanādas mačā, kas sāksies 14.10 pēc Latvijas laika. No 14.35 spēli būs iespējams vērot LTV7 un lsm.lv.