Latvijas U-18 izlase PČ ar zaudējumu sāk cīņu par izdzīvošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Pirmajā spēlē par vietas saglabāšanu U-18 pasaules čempionāta (PČ) spēcīgāko valstu grupā Latvijas hokejisti ceturtdien Sočos ar 2:5 zaudēja Slovākijas vienaudžiem, pavēstīja turnīra rīkotāji. Lai paglābtos no izkrišanas uz zemāku līmeni, Latvijas jauniešiem piektdien pret Slovākiju jārevanšējas, kas ļaus uzvarētāja noteikšanu pārī atlikt uz svētdienu.

Vārtus Latvijas izlasē guva Haralds Egle un Edgars Homjakovs, kas ļāva Latvijai otrajā trešdaļā divkārt rezultāta starpību samazināt līdz minimumam. Taču slovāki pēdējā periodā iemeta vēl divas ripas un nostiprināja uzvaru.

Galvenā trenera Vjačeslava Nazarova vadītā Latvijas izlase jau tradicionāli neveiksmīgi aizvadīja spēles sākumu, pirmajā trešdaļā nonākot iedzinējos ar 0:2. Pēc pārtraukuma uz Egles gūtajiem vārtiem slovāki atbildēja ar Roberta Vargas precīzu metienu, bet trešdaļas priekšpēdējā minūtē Homjakovs vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz vieniem vārtiem.

Grupas turnīrā Latvijas izlase iepriekš kapitulēja Somijas (0:7) un Čehijas (0:7) vienaudžiem, kā arī smagi zaudēja pašreizējiem čempioniem amerikāņiem (1:7) un laukuma saimniekiem krieviem (2:10). Otrā grupā bez punktiem palika Slovākija.

Katras grupas četras spēcīgākās komandas cīņu turpinās ceturtdaļfinālā, bet Latvija un Slovākija izslēgšanas pārī cīņā līdz divām uzvarām noteiks, kura izlase vietu elites divīzijā zaudēs.

Ceturtdaļfinālos ceturtdien spēlēs Krievija-Vācija, Somija-Šveice, Zviedrija-ASV un Kanāda-Čehija. Čempionāts beigsies svētdien ar finālu un spēli par 3.vietu.