Latvijas U-18 hokeja izlase izcīna pirmo uzvaru pasaules čempionātā

Latvijas U-18 izlases hokejisti piektdien Slovākijā ar 3:2 pārspēja Baltkrievijas vienaudžus otrajā spēlē par vietas saglabāšanu pasaules čempionāta elites grupā un saglabāja izredzes noturēties spēcīgāko sabiedrībā, liecina organizatoru informācija. Pēc turnīrā pirmās Latvijas hokejistu uzvaras rezultāts sērijā kļuva neizšķirts 1:1, un izšķiroša būs trešā spēle svētdien.

Divus vārtus Latvijas jauniešiem guva Verners Egle, bet viens precīzs metiens izdevās Denisam Smirnovam.

Pirmajās divās trešdaļās Latvijas izlase divreiz izvirzījās vadībā, tomēr baltkrievi allaž spēja panākt izlīdzinājumu. Par izšķirošu kļuva Egles vārtu guvums piecas minūtes pirms spēles beigām.

Abu komandu iepriekšējā spēlē ceturtdien baltkrievi Spišska Nova Vesā bija pārāki ar 2:0.

Iepriekš grupas kārtā galvenā trenera Igora Smirnova vadītā Latvijas izlase zaudēja visās spēlēs, piekāpjoties Kanādas vienaudžiem (1:4), Šveicei (0:4) un pašreizējiem titula īpašniekiem somiem (2:7), kā arī mājiniekiem slovākiem (0:4). Neveiksmes visās spēlēs otrā grupā cieta Baltkrievijas jaunieši.

Pusfinālos sestdien Somija spēlēs pret Krieviju, bet ASV jauniešu pretinieki būs zviedri. Pasaules čempionāts jauniešiem augstākajā divīzijā beigsies ar finālspēlēm svētdien.

Latvijas U-18 izlases hokejisti pasaules čempionātā augstākajā divīzijā startē trešo gadu pēc kārtas.