Latvijas hokeja izlases grupā PČ saasinās cīņa par ceturtdaļfinālu

Latvijas hokeja izlases pārstāvētajā priekšsacīkšu grupā pasaules čempionātā (PČ) pēc sestdien Minskā notikušajām spēlēm saasinājās cīņa par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

Pirmo vietu B grupā nodrošināja Krievija, kas ar 4:1 pieveica Latvijas valstsvienību, bet uz otro vietu pakāpās mājinieki baltkrievi, kas atguvās pēc neveiksmīga cīņas sākuma un ar 5:2 uzvarēja Vācijas izlasi. Gan Baltkrievijai, gan trešās vietas īpašniecei Latvijai ir pa deviņiem punktiem, un abas komandas pirmdien aizvadīs svarīgu savstarpēju spēli.

Uz vietu grupas četriniekā pretendē arī pa astoņiem punktiem iekrājušās ASV un Somijas izlases, kam tāpat kā Latvijai un Baltkrievijai jāaizvada vēl pa divām spēlēm. Vismaz teorētiski cerības nav zudušas arī Šveices un Vācijas valstsvienībām, kam ir attiecīgi septiņi un pieci punkti. Tiesa, šveiciešiem grupā ir atlikusi vairs tikai viena spēle.

Augstāk par pēdējo vietu grupā vairs nevar tikt Kazahstānas valstsvienība, kam elite līdz ar to būs jāpamet.

A grupā izredzes uz tikšanu ceturtdaļfinālā ar uzvaru 4:1 pār Itāliju saglabāja slovāki, kā arī Dānijas hokejisti, kas ar 4:3 pēcspēles metienos pieveica Čehiju. Punktus turpināja krāt Francija, sagādājot pēcspēles metienos zaudējumu ar 5:4 Norvēģijas izlasei.

Zviedrija un Kanāda var būt praktiski drošas par dalību ceturtdaļfinālā, bet četriem tuvākajiem sekotājiem - Francijai, Čehijai, Norvēģijai un Slovākijai - ir pa septiņiem punktiem. Slovākiem grupā gan atlikusi vairs tikai viena spēle.

Grupu turnīri beigsies otrdien. Pa četrām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā.