Latvijas hokeja izlase «bullīšu» drāmā zaudē Vācijai cīņā par ceturtdaļfinālu

Latvijas hokeja izlase izšķirošajā cīņā par vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ar 3:4 pēcspēles metienu sērijā otrdien Ķelnē zaudēja mājiniecei Vācijai grupas turnīra noslēgumā un netika izslēgšanas turnīrā, liecina rīkotāju informācija. Veiksme bija vāciešu pusē, jo laukuma saimnieki no zaudējuma izglābās pamatlaika beigās, bet "bullīšos" visu izšķīra viens precīzs Frederika Tifelsa trāpījums.

Spēles gaitā Latvija bija iedzinējos ar divu vārtu deficītu, turpinājumā pēc trim iemestām ripām pārņēma vadību, bet pamatlaika beigās līdz uzvarai pietrūka mazliet vairāk nekā pus minūte. Uzvarētāju nenoteica arī pagarinājumā, uz visu izšķīra pēcspēles metienu sērija, kuras izskaņā izcēlās tikai ķelnietis Tifelss.

Latvijas izlase otrajā trešdaļā nonāca iedzinējos ar divu vārtu deficītu, ko likvidēja Gunārs Skvorcovs un Jānis Sprukts, bet Andris Džeriņš guva trešos vārtus un izvirzīja komandu vadībā. Vāciešiem gan izdevās izglābties, 33 sekundes pirms pamatlaika beigām, spēlējot vairākumā un bez vārtsarga, Fēliksam Šicam panākot neizšķirtu 3:3.

Vācieši otrās trešdaļas vidū nepilnā pus minūtē iemeta divus vārtus, tomēr priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma Skvorcovs uzlaboja latviešu izredzes. Līdz trešā perioda vidum Sprukts panāca izlīdzinājumu, bet Džeriņš izšķirošo ripu iemeta skaitliskā vairākumā, četras minūtes pirms pamatlaika beigām pielabojot Jāņa Balinska tālu metienu. Pārsvaru noturēt tomēr neizdevās - cīņā vārtu priekšā bijušais Rīgas "Dinamo" uzbrucējs Šics iebakstīja ripu tīklā.

Par labāko Latvijas izlasē pēdējā spēlē atzina vārtsargu Elvi Merzļikinu, savukārt vāciešiem atzinību izpelnījās Šics. Par trim Latvijas izlasē labākajiem visā turnīrā nosauca Merzļikinu, Džeriņu un Oskaru Cibuļski.

Čempionāta kopvērtējumā Latvijas izlase ieguva 10.vietu.

Vāciešu aktivitāte pirmajā trešdaļā gan neatspoguļojās rezultātā, tiesa, mājiniekiem bija teju pieckāršs pārsvars metienos pa vārtiem (19:4). Vācijas spēlētāji vairāk kontrolēja ripu un biežāk uzbruka, tomēr draudus novērsa organizēta aizsardzība un pārliecinoši vārtos darbojās Elvis Merzļikins. Bīstamākās epizodes sekoja, Latvijas izlasei divreiz spēlējot mazākumā, bet uzbrukumā sekmes bija pieticīgas. Praktiski vienīgo iespēju perioda beigās neizmantoja pie ripas pretinieka zonā tikušais Sprukts.

Spēku samērs bija līdzvērtīgāks otrajā periodā, un pretinieku vārtus apdraudēja arī Latvijas izlase. Tomēr Vācija spēja izmantot skaitlisko pārsvaru un Davids Volfs no vārtu priekšās izvirzīja laukuma saimniekus vadībā. Tiesnesim palika nepamanīts, ka mirkli iepriekš ripa pirms Kristiana Erhofa tāla metiena jau bija ārpus Latvijas zonas. Turklāt ātri sekoja neveiksmīgs turpinājums - vārtsarga Elvja Merzļikina atsisto ripu tīklā raidīja Deniss Zeidenbergs.

Pirmajiem laba iespēja vairākumā otrajā periodā bija Latvijas hokejistiem, un tika aizsarga veiklība palīdzēja vāciešiem izdabūt ripu no tukšu vārtu priekšas. Savukārt piecas minūtes pirms pārtraukuma pa vārtu stabiņu trāpīja Māris Bičevskis. Trešdaļas beigu posmā Latvijas izlases presings ļāva biežāk apdraudēt Filipa Grubauera vārtus. Ja Kasparam Daugaviņam pietrūka veiksmes, tad Skvorcovs uzņēmās uzbrukumā iniciatīvu un no iemetiena apļa pārspēja spēlētāju aizsegto Grubaueru.

Neizšķirtu izdevās atjaunot vēl pirms pēdējās trešdaļas vidus - Sprukts no tuvas distances ievirzīja ripu vārtos.

Latvija pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā nav spēlējusi kopš 2009.gada.

Par grupas uzvarētājiem kļuva ASV, kam četriniekā seko Krievija, Zviedrija un Vācija. Jau vēstīts, ka ASV izlase otrdien ar rezultātu 5:3 sagādāja Krievijai pirmo zaudējumu, savukārt zviedri grupu kārtu pabeidza ar uzvaru 4:2 pār Slovākijas izlasi.

Čempionātu Latvijas izlase sāka ar uzvarām pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1), bet turpināja ar zaudējumiem Zviedrijai (0:2), ASV (3:5) un Krievijai (0:5). Ceturtdaļfinālā iekļuva grupas četras labākās komandas.

Otrā grupā Parīzē, kur visi četri ceturtdaļfināla dalībnieki bija zināmi jau pirms pēdējās kārtas spēlēm, otro pozīciju aiz Kanādas nodrošināja šveicieši ar uzvaru 3:1 pār Čehiju. Trešo pozīciju saglabāja Čehija, jo ceturtās vietas īpašnieki somi pēdējā spēlē ar 2:5 piekāpās Kanādai.

Pasaules čempionātā ceturtdaļfināli risināsies ceturtdien Ķelnē un Parīzē, pusfināli paredzēti sestdien, bet finālspēles par bronzas un zelta medaļām būs svētdien. Pusfināli un fināli notiks Ķelnē.