HK «Kurbads» hokejisti droši uzvar Kontinentālā kausa turnīra startā

Latvijas čempioni HK "Kurbads" hokejisti piektdien Rīgā ar 5:2 uzvarēja Polijas vicečempionus "GKS Tychy" pirmajā spēlē Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa grupas turnīrā, stiprinot izredzes tikt trofejas izcīņas nākamajā kārtā, liecina rīkotāju informācija.

Viesu enerģiskie centieni mača sākumā rezultātu neietekmēja, turpretim HK "Kurbads" spēles turpinājumā labi izmantoja savas iespējas un trešā perioda vidū jau bija vadībā ar 5:0.

Polijas komanda pirmajā trešdaļā bija aktīvāka uzbrukumā, toties mājinieku vārtos droši darbojās Uldis Čalpa. Piecas minūtes pirms pārtraukuma "Kurbadam" izdevās izgājiens divatā pret vienu aizsargu, un uz šo turnīru sastāvā iekļautais Mārtiņš Cipulis pārvērta vārtu guvumā Gata Gricinska piespēli.

Savukārt vēl viens veterāns Jānis Sprukts otrās trešdaļas vidū trāpīja no tuvas distances un realizēja skaitlisko vairākumu. Līdz pēdējam pārtraukumam trešo ripu Džona Mareja sargāto vārtu tuvajā stūrī raidīja Martins Lavrovs, panākot vēl drošāku pārsvaru.

Čalpa liedza poļiem cerības saasināt mača gaitu, atvairot ripu Filipa Komorska izpildītā soda metienā, turklāt ātri vien Gricinska piespēli gar vārtiem viesi ievirzīja savos vārtos. Polijas kluba izredzes praktiski bija zudušas, kad piekto ripu viesu vārtos raidīja Sandis Zolmanis. Lai gan "GKS Tychy" divus vārtus atguva, mača iznākums bija skaidrs.

Grupas turnīra turpinājumā galvenā trenera Aleksandra Macijevska vadītais HK "Kurbads" sestdien tiksies ar Ukrainas čempioniem HC "Donbass", kas pirmajā mačā ar 4:2 uzveica Igaunijas čempionvienību Narvas PSK. HK "Kurbads" ar Narvas komandu spēlēs grupas pēdējā mačā svētdien.

Apļa izspēlē grupas četras komandas noskaidros uzvarētāju, kas mēnesi vēlāk jau nākamajā kārtā Dānijā pret mājiniekiem "Rungsted Ishockey", Lielbritānijas klubu "Sheffield Steelers" un Minskas "Junostj" no Baltkrievijas cīnīsies par vietu četru komandu finālā.